اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 03 شهریور 1398
25 دی 1397 25 دی 1397
18:30 18:30

مشاور ظریف: تاخیر بیشتر در برجام ممکن است به اهداف راهبردی ایران خدشه وارد کند

مشاور ظریف گفت: اینکه ایران به لحاظ راهبردی از برجام منافعی دارد، نافی تعهد طرف‌های برجام در جهت تامین منافع اقتصادی لغو تحریم‌های هسته‌ای نیست. تاخیر بیش‌تر در این زمینه، ممکن است به منافع راهبردی ایران خدشه وارد کند و برجام دیگر ابزار مفیدی برای تامین منافع ملی ایران نباشد.
بهزاد صابری

به گزارش سلام نو، بهزاد صابری مشاور وزیر امور خارجه و عضو حقوقدان تیم مذاکرات هسته‌ای در توییتی در آستانه 26 دی‌ماه سالگرد اجرایی شدن برجام نوشت: سیاست خارجی یک کشور در خدمت منافع ملی آن کشور است و دیپلماسی، یکی از ابزارهای سیاست خارجی است. برجام، چه بودنش و چه نبودنش، اصالت ندارد. برجام یک «ابزار» دیپلماسی است. ابزاری که تا امروز کار کرده است. فردا و فرداها را باید ماند و دید.

وی به این بخش از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که "مذاکرات برای شکستن فضای خصمانه جبهه استکبار علیه ایران بود و این مذاکرات باید ادامه یابد اما همه بدانند که با وجود ادامه مذاکرات، فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه تحقیق و توسعه هسته‌ای به هیچ وجه متوقف نخواهد شد و هیچ‌یک از دستاوردهای هسته‌ای نیز تعطیل بردار نیست..." اشاره کرد و گفت: برجام تاثیرات اقتصادی مهم، ملموس و انکارناپذیری داشت اما هدف نظام از مذاکرات منتهی به برجام، صرفا دستیابی به منافع اقتصادی نبود.

صابری تاکید کرد که "اهمیت اهداف راهبردی برجام را نباید فراموش کرد."

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

ایران FDD را تحریم کرد

وزارت خارجه کشورمان یکی از موسسات پژوهشی که با پادویی اسرائیل و آمریکا علیه ایران فعا...

غیر محتمل نبودن برگشت آمریکا به میز مذاکره

طبق اعلام وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه‌ای، امکان بازگشت ایالات متحده به میز مذاک...

دست پر مکرون در جی 7

وزیر خارجه کشورمان روز گذشته با رئیس جمهور و وزیر خارجه فرانسه دیدار کرد، این دیدار د...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news