اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
25 دی 1397 25 دی 1397
18:20 18:20

مصر به دنبال افزایش روابط با دمشق

«سماح جبرائیل» نماینده پارلمان مصر خواستار بازگشت روابط مصر و سوریه به گذشته در عالی ترین سطح از قدرت و پایداری آن و افزایش همکاری و هماهنگی ها میان دو کشور شد.

به گزارش سلام نو، وی در گفت و گو با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) تاکید کرد که سوریه با همه قدرت با گروه های تروریستی مواجهه و با پایداری ارتش و ملت خود و حماسه آفرینی آن ها بر توطئه ها پیروز شد.


جبرائیل گفت:سوریه پایدار ماند و در برابر تلاش های مخرب آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای منطقه ایستاد.


وی تصریح کرد که تصمیم آمریکا برای عقب نشینی از خاک سوریه پس از شکست پروژه آن برای تخریب سوریه بود همچنان که پیش از این در عراق این گونه بوده و امروز در یمن همین موضوع در جریان است.


مصر برخلاف کشورهای عربی که با آغاز بحران در سوریه در سال 2011 روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کردند و سفارت خانه های خود را در سوریه بستند،سفارت خانه خود در دمشق را باز نگه داشت و روابط خود را با این کشور قطع نکرد.


قاهره دایما در محافل بین المللی خواستار حل و فصل سیاسی بحران سوریه بوده و از سیاست های عربستان درباره این کشور پیروی نکرد.


بازگشت امنیت به سوریه که در اثر شکست تروریست های مورد حمایت جبهه غربی - عربی - صهیونیستی حاصل شده موجب شده تا در روزها و هفته های اخیر برخی کشورهایی عربی همچون بحرین، کویت و امارات از باز شدن سفارتخانه‌های خود در سوریه خبر بدهند و گفته شده که تونس و انگلیس نیز در حال تعمیر و بازگشایی سفارت خود در سوریه است. /ایرنااخبار مرتبط

icon news

رئیس موساد پنهانی به مصر رفت

یوسی کوهن؛ رئیس موساد در سفری پنهانی برای گفت و گو در مورد الحاق کرانه باختری به سرزم...

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در مصر

وزارت بهداشت مصر اعلام کرد تعداد کل مبتلایان به کووید_19 در این کشور به 15 هزار و 786...

افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مصر

وزارت بهداشت مصراز ثبت 774 مورد جدید ابتلا به کرونا خبر داد.

شمار مبتلایان به کرونا در مصر افزایش یافت

وزارت بهداشت مصر اعلام کرد تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور مرز 8964 نفر ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news