اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
19 فروردین 1399 19 فروردین 1399
11:55 11:55

هشدار استاندار قم در مورد تجمع در نیمه شعبان

بهرام سرمست استاندار قم اعلام کرد: هرگونه تجمع در نیمه شعبان ممنوع بوده و جشن‌ها باید به‌صورت غیرحضوری برگزار شود.

هرگونه تجمع در نیمه شعبان ممنوع است

به گزارش سلام نو، بهرام سرمست در سی و یکمین جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم ویژه بیماری کرونا، با اشاره به در پیش بودن جشن‌های نیمه شعبان، افزود: هیچ‌گونه تجمعی در مسجد جمکران و سایر نقاط استان برای برگزاری جشن نخواهیم داشت و مسئولان امر با هماهنگی رسانه ملی برای اطلاع‌رسانی کشوری این موضوع و لزوم عدم سفر از سایر استان‌ها به قم اقدام می‌کنند.

وی در ادامه به برخی از مصوبه‌های ستاد ملی کرونا اشاره و اضافه کرد: اجرای طرح‌های پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا در قم که با همدلی قابل‌تقدیر مردم همراه بود، نقش زیادی در کنترل این بیماری در قم داشته است.

وی به ممنوعیت تجمعات و محدود کردن فعالیت صنوف پرریسک اشاره کرد و گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند که به ارائه خدمات الکترونیک و فروش محصولات به‌صورت غیرحضوری می‌پردازد تا پایان فروردین اجرایی خواهد شد.

سرمست با تاکید بر لزوم تامین معیشت و مایحتاج عمومی مردم همراه با تامین امنیت و سلامت عمومی، افزود: از ابتدای شروع بیماری کرونا سیاست دولت تداوم تولید همراه با رعایت مسائل بهداشتی در واحدهای تولیدی بوده تا کشور دچار کمبود کالاها و اقلام مصرفی مردم نشود.

وی با بیان طبقه‌بندی صنوف در قالب اصناف کم ریسک، پرریسک و ضروری، بیان کرد: واحدهای کم ریسک از بیست و سوم فروردین‌ ماه فعالیت‌های خود را با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف و با تعهد بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر می‌گیرند و در این راستا دستگاه‌های نظارتی با جدیت برعملکرد این صنوف نظارت خواهند داشت.

وی همچنین به تعطیلی مهدهای کودک، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و حوزوی تا پایان فروردین اشاره و عنوان کرد: از بیست و سوم تا پایان فروردین اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی با دوسوم نیروها نسبت به ارائه خدمت به مردم اقدام کرده و کماکان اجرای خدمات برخط و غیرحضوری به‌ عنوان یک اولویت اساسی خواهدبود.

سرمست تمدید طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ممنوعیت ورود افراد غیربومی و غیرساکن به شهرها را مورد توجه قرار داد و گفت: این طرح تا پایان فروردین‌ ماه با جدیت و اهتمام نیروی انتظامی استان و به‌ ویژه در ایام جشن‌های نیمه شعبان نیز اجرا می‌شود.

وی بر ضرورت آگاهی و دانش عمومی مردم در اجرای دستورالعمل‌ها و مسائل بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: ضروری است تا صداوسیما، رسانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط در زمینه آموزش، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی لازم در این زمینه اقدام کنند.

وی ادامه داد: درمورد عده کمی از افرادی که برای اجرای طرح‌های پیشگیری از شیوع بیماری کرونا جدیت ندارند، باید الزامات اجرایی تهیه و اقدام شود.

استاندار قم با بیان این‌که عملکرد استان در سطح کشور بسیار خوب و مناسب بوده است، ادامه داد: این به معنی پایان بیماری کرونا نیست و مردم همچنان باید در خانه برای حفظ قرنطینه خانگی و فاصله‌گذاری اجتماعی جدیت داشته باشند و حتی‌الامکان مایحتاج خود را به‌صورت غیرحضوری و الکترونیک تهیه کنند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌ شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

برگزاری مراسم جهانی دعا برای نجات جهان از کرونا

موسسه گفتگوی ادیان از هموطنان برای شرکت در مراسم جهانی دعا برای نجات جهان از ویروس کر...

روحانی: دولتی بی‌رحم، ضد بشر و ناتوان در آمریکا روی کار است

حسن روحانی در جلسه امروز هیأت دولت گفت:  وزیر خارجه آمریکا الفبای سیاست را هم بلد نیس...

رهبران دنیا چه سوال کرونایی از روحانی پرسیدند؟

حسن روحانی با بیان اینکه روز پایانی کرونا مشخص نیست گفت: تا آخر این بیماری در کنار مر...

شرط مرخصی محمد علی نجفی از زندان اعلام شد

اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز گفت: چون رای محکومیت برای محمدعلی نجفی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news