اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
19 فروردین 1399 19 فروردین 1399
19:41 19:41

چگونه استعداد خود را پیدا کنیم؟

برای کشف استعدادهای خود که دانش شما را می طلبد، باید گذشته و سرگرمی های خود را دوباره بررسی کنید و به دنبال داستان های جدید در زندگی باشید.

خودشناسی یک پروژه پیچیده است. از آنجایی که نمی توانید بینی خود را ببینید، به طور مرتب تصوری از آنچه در آن دقیق و خوب هستید ندارید. این برای درک توانایی ها و شایستگی های شما بسیار دشوار است و اغلب شما توانایی انجام کارهایی را دارید که به هیچ وجه امکان پذیر نیست. به دلایل بسیاری باید به جستجوی قابلیت های خود بپردازیم، اما این امر به دانستن چگونگی پیدا کردن مهارت هایمان بستگی دارد.

افکار خود را در همه راه‌ها باز بگذارید

از آنجا که احتمالاً شما به بسیاری از مهارت های خود آگاه نیستید، اولین قدم برای ارزیابی توانایی‌های شما باز کردن افکار خود است. به این نکته توجه داشته باشید که مهارت های گذشته از نوازندگی گیتار یا رقص حرفه ای عبور می کند. مهارت ها در هر شکل و اندازه و در بسیاری از زمینه های زندگی بسیار زیاد هستند.

نگاهی به فراتر از آن بیندازید

در حالی که به کشف مهارت‌های خود فکر می کنید، گذشته خود و آنچه را که در خارج از روزمرگی انجام داده اید، بررسی کنید. آنچه را که دوست داشتید ببینید و در حالی که واقعاً باورکردنی نبود، موارد را به خاطر بیاورید.

در مورد سرگرمی های خود به دقت توجه کنید

چیزهایی که شما را راضی می کند نیز می توانند استعدادهای خود شما را به نمایش بگذارند. به مواردی که می خواهید انجام دهید فکر کنید.

آنچه را که در آن مناسب هستید ارزیابی کنید

بین آنچه لذت می برید و آنچه دقیقاً در آن خوب هستید تفاوت است، یک تمایز بزرگ وجود دارد. فقط می توانید عواملی را که دوست دارید انجام دهید برای یافتن توانایی های خود فکر کنید، اما مهم است که این واقعیت را به خاطر بسپارید که توانایی های شما ممکن است مواردی باشد که قبلاً تجربه نکرده اید یا مواردی که حتی در خصوص آن ها فکر نکرده اید.

در مورد مواقعی که موفق بوده اید فکر کنید

به پشت خود نگاه کنید و زمان‌هایی را که موفق شده بودید و دیگران به شما افتخار کرده بودند را به یاد داشته باشید. این ممکن است مهارت های شما را در آن زمینه نشان دهد.

داستان زندگی خود را بنویسید

این تمرین به شما امکان می دهد تا ساده ترین قابلیت هایی که به دست آورده اید را تشخیص دهید بلکه علاوه بر این استعدادهایی که می خواهید گسترش دهید. تقریباً آنچه را که به عنوان یک کودک نوپا دوست داشتید، بنویسید. در مورد آنچه که بعد از دانشگاه دوست داشتید بنویسید و تقریباً موضوعات مورد علاقه خود را بنویسید. تقریباً بزرگ شدن خودتان را بنویسید.

از دیگران بپرسید

داشتن چشم انداز خارج از خانه، شما را به درک بهتر آنچه در آن برتر هستید، تسهیل می کند. از کسانی که دور شما هستند بپرسید مردم معمولاً راضی خواهند شد تا آنچه را در مورد نقاط قوت شما می دانند به شما بگویند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news