اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
19 فروردین 1399 19 فروردین 1399
22:58 22:58

سید حسن نصرالله:محمد باقر صدر گفت که در امام خمینی (ره) ذوب شوید

دبیرکل حزب الله در سخنرانی تلویزیونی خود ضمن تشکر از کادر درمانیو خدماتشان به بیماران کرونایی در مورد شهادت محمد باقر صدر نیز سخن گفت.

به گزارش سلام نو، سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان از طریق شبکه المنار پخش شد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنانش از تلاش‌های صورت گرفته در لبنان برای مقابله با کرونا تقدیر کرد و گفت: از همه مسئولان دولت و همه وزارتخانه‌های ذیربط و همه مردمی که در لبنان در نبرد با ویروس کرونا به سرمی‌برند، بار دیگر تشکر می‌کنم.

‎وی در این زمینه همچنین از وزارت بهداشت این کشور تشکر کرد و افزود: به طور خاص از وزارت بهداشت و تیم‌های پزشکی که برای مقابله با شیوع کرونا در راستای سلامت لبنانی‌ها تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنیم.

‎دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تلاش‌های خستگی ناپذیر بخش درمانی برای مقابله با کرونا گفت: چندین پیام از پزشکان مسلمان و پرسنل پزشکی بدست رسیده که نظیر همان چیزی است که مردان مقاومت در پیام‌های خود گفته‌اند.‎

وی خطاب به پزشکان گفت: به پرسنل پزشکی می‌گویم که پیام شما به من رسید و صحبت شما را شنیدم و بعد از خداوند امید به شما است‎.

سید حسن نصرالله در بخش مناسبتی به شهادت محمد باقر صدر هم اشاره کرد و افزود: نهم آوریل مصادف با شهادت محمد باقر صدر و خواهر ایشان است. ایشان فیلسوفی اسلامی و مرجعی دینی بود.‎

‎وی با تمجید از شخصیت شهید صدر افزود: عظیم ترین ویژگی شهید سید محمد باقر صدر همان اخلاص ایشان به امت بود و همه زندگی ایشان برای رضای خداوند بود.‎

سید حسن نصرالله در این زمینه به نقل قولی از شهید صدر درباره انقلاب اسلامی ایران و حضرت امام(رض) پرداخت و افزود: بزرگترین شاهد اخلاص سید محمد باقر صدر این بود که وقتی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، ایشان تاکید کرد که امام خمینی (ره) هدف انبیاء الهی و رویای ایشان را تحقق بخشید.

‎دبیرکل حزب الله لبنان افزود: سید محمد باقر صدر گفت که در امام خمینی (ره) ذوب شوید؛ همانطور که ایشان در اسلام ذوب شدند. یعنی مردم در ولایت امام و رهبری ایشان ذوب شوند.

‎سید حسن نصرالله همچنین در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به ایده «پیوند قلوب» و در خواست از مردم برای پیوستن به این کمپین گفت: ایده پیوند قلوب را شماری از علما در سراسر جهان مطرح کردند و ما با آن موافقت کردیم و این ایده‌ای خوب برای دعا برای تعجیل فرج امام مهدی (عج) و پایان شیوع کرونا است.‎ ما بر مشارکت به کمپین پیوند قلب ها تاکید می‌کنیم و طبیعتا از منازل خواهد بود.‎

/تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

تمرینات خوفناک رزمندگان حزب الله +فیلم

جدیدترین تصاویر از تمرینات رزمندگان حزب الله به مناسبت بیستمین سالگرد شکست رژیم صهیون...

چرا جوانان لبنان حزب الله را دوست دارند؟

حزب الله لبنان هنوز که هنوز است در لبنان و در بین جوانان لبنانی محبوب است، اما چرا؟ پ...

وعده سیدحسن نصرالله برای تحقق خواسته های شهید سلیمانی + فیلم

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: بیعت می کنیم که خواسته ها و آرزوهای فرمانده بزرگ سردار حاج...

سید حسن نصرالله به مناسبت روز قدس سخنرانی می‌کند

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان سخنرانی به مناسبت روزجهانی قدس خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news