اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
19 فروردین 1399 19 فروردین 1399
23:43 23:43

دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا طرحهای فناورانه ارائه کرد

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای ۹ طرح فناورانه در دانشگاه آزاد برای کمک به مقابله و درمان ویروس کرونا در آینده نزدیک خبر داد.

 ۹ طرح فناورانه دانشگاه آزاد برای مقابله با کرونا

به گزارش سلام نو ، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه جلسه دیدار نوروزی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه با دکتر محمدمهدی طهرانچی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شده است، گفت: در این جلسه یک بحث تحلیلی از شرایط دنیا در دوره شیوع ویروس کرونا مطرح شد. امروز جهان در حال تجربه یک تحول جدی در حوزه علم و فناوری است و به نظر می‌رسد این اتفاق می‌تواند آغاز یک برنامه‌ریزی برای ایجاد تحول و جهش جدید باشد.

وی با بیان اینکه طلیعه ایجاد فناوری‌های امروز دنیا از پرتاب ماهواره اسپوتنیک از سوی روسیه به فضا آغاز شد، گفت: در آن زمان شرایطی در دنیا حاکم شد که کشورها به شکل خاصی شروع به برنامه‌ریزی برای ایجاد فناوری و تکنولوژی کردند. امروز شرایط پیش آمده درجهان به علت شیوع ویروس کرونا شبیه این اتفاق است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد تأکید کرد: اگر ما در کشور با یک نگرش بلندنظرانه به این قضیه نگاه کنیم، این شرایط می‌تواند آغاز جهش جدید در حوزه فناوری باشد؛ چرا که امروز تمام دنیا در یک خط ایستاده‌اند.

دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه در جلسه امروز نگاه به حاکمیت و شیوه‌های حکمرانی در جهان پسا کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است، گفت: همچنین اداره کل‌های این معاونت گزارشی از فعالیت‌های خود در سال گذشته، به خصوص در یک ماه اخیر، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه دادند.

وی با بیان اینکه در اپیدمی بیماری کرونا یک وجه مهم، بخش فناوری است، اظهار کرد: معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری برای کمک به مقابله و درمان ویروس کرونا اقداماتی مهمی را در یک ماه گذشته انجام داده که گزارش آن سه‌شنبه ۱۹ فروردین به رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد افزود: از ۲۰ اسفندماه سال گذشته بیش از ۱۴۰ طرح فناوری در حوزه مقابله با ویروس کرونا در یک کمیته متمرکز در پارک علم و فناوری بررسی شده است. همچنین بیش از ۱۰ جلسه برگزار شده و با ارزیابی‌های صورت گرفته ، ۹ طرح در این حوزه انتخاب شدند که در آینده نزدیک تجاری‌سازی می‌شوند.

وی در پایان اظهار کرد: همچنین در این جلسه مواردی از جمله آموزش مجازی فناوری، بررسی چالش‌های فناوری در مراکز رشد به صورت مجازی و ... مورد بررسی قرار گرفت.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خبرخوش درباره ساخت واکسن کرونا در چین

مقاله‌ای که در مجله پزشکی"medical journal" منتشر شده است، نشان می دهد که نتیجه آزمایش...

iFixit با انتشار هزاران دفترچه راهنما به جنگ کرونا می‌رود

وب‌سایت iFixit یک منبع آنلاین جامع برای تعمیر تجهیزات پزشکی راه‌اندازی کرده است.  در ...

کیت جدید تشخیص کرونا با قابلیت 100 هزار تست در هفته

یک شرکت دانش بنیان ایرانی مدل جدیدی از کیت‌های تشخیص کرونا را تولید کرده است که می‌تو...

آیا هوای درون کابین آسانسور حاوی ویروس کروناست؟

ریچارد ال‌‌. کورسی، متخصص کیفیت هوای فضاهای بسته اعلام کرد با حضور فردی مبتلا به کووی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news