اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
20 فروردین 1399 20 فروردین 1399
20:03 20:03

چه کارهایی انجام دهیم تا احساس خستگی همیشگی از بین برود؟

آیا با وجود خواب زیاد، مرتباً احساس خواب و خستگی می کنید؟ ممکن است، انجام کارهای اشتباه چنین احساسی را در شما به وجود آورده باشد. اما راه کارهای ساده‌ای وجود دارند که می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید.

1. سحر خیز بودن

تحقیقات نشان می دهند، بیدار شدن زود هنگام می تواند برای سلامتی مفید باشد. مطالعه ای در دانشگاه هاروارد، میزان خواب و عملکردعملی و ذهنی افراد را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. طبق این تحقیقات افراد سحر خیزی که شب ها خوب می خوابند، مهارت تصمیم گیری بهتری دارند و به طور کلی در مدیریت زندگی بهترعمل می کنند.

2. انرژی منفی

وجود افرادی که در اطراف شما که  مرتب شکایت و ناله می کنند، می تواند سطح انرژی شما را پایین بیاورد. وجود چنین افرادی نه تنها از نظر عاطفی بر شما تأثیر می گذارند، بلکه می توانند از نظر جسمی نیز شما را عذاب دهند.

3. کمبود منیزیم

منیزیم نوعی ماده معدنی آرامش بخش است و انستیتوی ملی بهداشت اعلام می کند که این ماده به  تعیین کیفیت و مدت زمان خواب کمک می کند.  یک رژیم غذایی سالم از آجیل، دانه ها، لوبیا و سبزیجات برگدار، منبع عالی منیزیم هستند.

4. شغل پر استرس

اگر در جایی کار می کنید که همه چیز آن را دوست ندارید، این باعث می شود که با استرس از شروع دوباره کار به خواب روید، و در طول روز احساس لاغری و خستگی کنید. مطالعات نشان می دهند که استرس خوابیدن را سخت می ‌کند. اگر همکاران عامل این احساس هستند، پس بهتر است، درخواست انتقال کنید.

5. انجام ندادن تمرینات ورزشی

فعالیت بدنی و ورزش منظم موجب می‌شود از نظر ذهنی و جسمی احساس خوبی داشته باشید. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها می گوید، ورزش منظم می تواند، خطر ابتلا به افسردگی را کاهش دهد و به شما کمک می کند بهتر بخوابید. طبق تحقیقات 150 دقیقه ورزش متوسط ​​می تواند، بهترین نتیجه را داشته باشد. زیرا موجب می‌شود، در طول روز 65٪ کمتر خسته شوید.

6. عدم دریافت نور خورشید

نور خورشید دوست شماست. دریافت نور خورشید هنگام صبح، تولید ملاتونین شبانه را زودتر شروع می کند و باعث می شود خواب در شب راحت تر شود. به همین دلیل بهتر است شب ها صفحه نمایش را خاموش کنید. اگرچه قرار گرفتن بیش از حد  در معرض اشعه آفتاب می تواند باعث سرطان پوست شود، اما قرار گرفتن در معرض نور خورشید یک یا دو ساعت در روز مزایای زیادی از جمله جذب ویتامین D رابه همراه دارد.

7. استرس

اگر دائماً استرس دارید، مستعد افسردگی، سردرد، زخم و بی خوابی هستید. بدترین بخش این است که استرس باعث چرخه ای بی پایان برای بی خوابی می شود. کمبود خواب باعث اضطراب و تحریک پذیری می شود. همچنین موجب می شود مشکلات بزرگتر به نظر برسند. سعی کنید با روشی سالم با استرس مقابله کنید.

8. بیماری های خود ایمنی

وزارت بهداشت ایالات متحده خدمات انسانی فاش کرد که بیماری های خود ایمنی بدن باعث خستگی می شوند. زنان  سه برابر مردان مبتلا به این بیماری هستند، بنابراین با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

9. اتاق خواب کثیف

اتاق خواب پناهگاه شماست، بنابراین اگر کثیف و نامرتب باشد، روی ذهن و خواب تاثیر منفی خواهد گذاشت. برای کمک به داشتن خواب بهتر علاوه بر تمیز نگه داشتن اتاق از شمع های معطر، چراغ های کم نور و موسیقی آرام استفاده کنید.

اخبار مرتبط

icon news

چرا همیشه احساس خستگی می کنید؟

اگر همیشه احساس خستگی می کنید یا همیشه از خود می پرسید، چرا اینقدر خسته ام؟ احساس تان...

چرا بعضی از افراد همیشه خسته اند؟

احساس خستگی به طور منظم بسیار رایج است. در حقیقت، تقریباً یک سوم نوجوانان سالم ، بزرگ...

بیماری هایی که باعث خستگی مزمن می شوند

در دنیایی زندگی می کنیم که خستگی و کمبود انرژی غوغا می کند، ولی درک صحیحی از علل ایجا...

چرا نباید علائم خستگی را نادیده بگیرید و چگونه انرژی خود را تقویت کنید؟

میانسالی دوران سختی است، کارهای زیادی باید انجام شود و زمان کمی وجود دارد. جابجایی بی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news