اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 13 خرداد 1399
20 فروردین 1399 20 فروردین 1399
20:35 20:35

آیت‌الله محقق داماد از دیپلمات‌های ارشد اروپا و آمریکا تشکرکرد

رییس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران،در واکنش به بیانیه مشترک 24 دیپلمات ارشد آمریکا برای رفع تحریم های آمریکا علیه ایران با ارسال پیامی از آنان قدردانی و تشکر کرد.

قدردانی آیت‌الله محقق داماد از بیانیه دیپلمات‌های ارشد اروپا و آمریکا

به گزارش سلام نو، گروهی از 24 دیپلمات ارشد از جمله فدریکا موگرینی، رئیس کل امور خارجه سابق اتحادیه اروپا، مدیرکل سابق سازمان بهداشت جهانی و دیپلماتهای ارشد آمریکایی در دولت های بوش ، کلینتون و اوباما در بیانیه مشترکی برای دولت ایالات متحده آمریکا نوشتند: اینک که صدها هزار نفر به دلیل  کورونا ویروس در ایران جان خود را از دست داده اند، ضرورت دارد تا ایالات متحده از تحریم های ایران در میانه این همه گیر کرونا ویروس چشم پوشی کند.

آیت الله دکتر محقق داماد، رییس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران و نیز رییس بخش حقوق اسلامی دانشگاه شهید بهشتی با ارسال پیامی ضمن حمایت از این بیانیه که امروز در روزنامه گاردین منتشر شده است پیام قدردانی خود را  به شرح زیر صادر کرد:

« حسب نقل  امروز روزنامه گاردین 24 تن  از شخصیت های سابقه دارونامدار سیاسی  ونظامی جهان طی بیانیه ی مشترکی خواستار رفع تحریم های ظالمانه امریکا علیه ایران شدند که سد راه مبارزه با بیماری کرونا شده است .
اینحانب به عنوان یکی از روحانیون ایران برخود لازم میدانم که ازین اقدام قدردانی وسپاسگزاری نمایم . این اقدام نشانده  عمق معرفت امضاکنندگان محترم نسبت به وحدت خانواده بشری ودرک  روحیه بشر دوستانه آنان است.
مطالعه بیانیه نشان میدهد که آنان متوجه شده اند که درمان این درد مشترک وفراگیرجهانی جز با همدردی وهمکاری همه فرزندان آدم وساکنان زمین وتوبه بشریت به درگاه آفریدگار جهان نسبت به ظلم به یکدیگر ونیز به طبیعت پیرامون وفساد درزمین، هرگز امکان پذیر نخواهد بود. »

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

پاپ فرانسیس جواب نامه آیت الله محقق داماد درباره تحریم‌های آمریکا را داد

پاپ فرانسیس پاسخ نامه آیت‌الله محقق داماد را داد ونوشت: مصیبت شیوع کرونا مبین آن است ...

اقدام محسن هاشمی برای رفع تحریم‌های ایران در شرایط کرونایی

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران از ارسال نامه توسط رئیس شورای شهر تهران به روسای شوراها...

ربیعی: اتحاد تحریم و کرونا باید شکسته شود

سخنگوی دولت گفت: درحالی که جهان با بیماری کووید-۱۹ روبه روست، در کشور ما این چالش با ...

عواقب ترکیب تحریم و کرونا از نظر ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در یک پیام اینستاگرامی تاثیرات تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news