اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
20 فروردین 1399 20 فروردین 1399
20:41 20:41

حداقل دستمزد کارگران امشب تعیین تکلیف می شود؟

جلسه دستمزد شورای عالی کار بیش از 4 ساعت است که در حال برگزاری است و آخرین اخبار حاکی از آن است که دو گروه همچنان بر سر درصد افزایش حداقل مزد کماکان اختلاف دارند.

رقم دستمزد کارگران امشب مشخص می‌شود؟

به گزارش سلام نو، دویست و نود و یکمین نشست شورای عالی کار از ساعت 16 با حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی به منظور تعیین حداقل دستمزد سال 1399 کارگران آغاز شده و مذاکرات فشرده و سخت میان دو طرف در جریان است.

وزیر کار از دقایقی قبل در جلسه حضور یافته و بر این اساس ادامه مذاکرات به ریاست وزیر کار و با حضور همه شرکای اجتماعی دنبال خواهد شد.

بر اساس آخرین اخبار، در حالی که گروه کارفرمایی همچنان بر مواضع خود در جلسات گذشته پافشاری و پیشنهاد افزایش 15 درصدی حداقل مزد را مجددا مطرح کرده‌اند، اما گروه کارگری با اشاره به افزایش یک میلیون و 200 هزار تومانی هزینه سبد معیشت کارگران نسبت به سال گذشته، بر لزوم تمکین از ماده 41 قانون کار و توجه به بند دو این ماده یعنی سبد معیشت خانوار تاکید دارند.

در آخرین نشست دستمزد شورای عالی کار در 29 اسفند ماه سال گذشه، خبر رسید که دولت و کارفرمایان بر سر افزایش حداقل حقوق کارگران به دو میلیون و 800 هزار تومان به توافق رسیدند و این میزان افزایش را سرجمع با احتساب حداقل مزد به علاوه سایر بخشهای جانبی آن اعم از بن خواربار و حق مسکن پذیرفتند، در حالی که تاکید گروه کارگری افزایش این رقم تنها روی پایه حقوق بود. در نهایت به دلیل  اختلاف نظر دو گروه در خصوص نحوه توزیع این رقم جلسه شورای عالی کار به نتیجه لازم نرسید و طبق آنچه وعده داده شده بود به فروردین ماه امسال موکول شد.

به گزارش ایسنا، نمایندگان کارگران در شورای عالی کار در تلاشند با نزدیک کردن حداقل مزد سال گذشته کارگران به دو میلیون و 800 هزار تومان عقب افتادگی حقوق کارگران از سالهای گذشته را جبران و دستمزد کارگران را ترمیم کنند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خبر خوش برای کارگران بعد از عیدفطر

بنا بر اعلام نماینده کارگران در شورای عالی کار، تاریخ نشست بعدی شورای عالی کار پس از ...

افزایش 21 درصدی حقوق با تورم 41 درصد/کارگران حداقل بگیر چقدر دریافتی دارند؟

ناصر چمنی، نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: سال گذشته پایه حقوق کارگران ۳۶.۵ در...

میزان افزایش دستمزد کارگران در سال 99 مشخص شد

بعد از اینکه نمایندگان کارفرمایی و کارگری در خصوص درصد افزایش دستمزد کارگران به توافق...

آخرین خبرها از جلسه تعیین دستمزد/ احتمال عدم اجماع و ورود به رای گیری

به نظر می رسد که بعد از پنج ساعت مذاکره در جلسه شورای عالی کار، هنوز اجماع بر سر میزا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news