اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
20 فروردین 1399 20 فروردین 1399
22:08 22:08

آندره گولد: اوپک حذف شده است

یکی از اعضای سابق هیت مدیره شرکت نفتی آرامکو و کارشناس حوزه نفت مدعی شد که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به اصطلاح بانک مرکزی نفت حذف شده است. 

کارشناس نفت ادعا کرد: اوپک حذف شد

به گزارش سلام نو، آندره گولد گفت: با کاهش بی‌سابقه تقاضا که توسط ویروس همه گیری کرونا ایجاد شده است، تولیدکنندگان جهانی نفت در تلاش هستند تا با کاهش عرضه مقابله کنند، اما این تلاش بی‌ثمر است.

گولد افزود: من فکر نمی‌کنم که توافق بین اوپک و سایر تولیدکنندگان مانند روسیه به دلیل شدت کاهش تقاضا تغییری ایجاد کند زیرا اوپک به اصطلاح بانک مرکزی نفت حذف شده است.

گولد که به تازگی از هیئت مدیره شرکت نفتی آرامکو عربستان کناره گیری کرده است، ادامه داد: شانس توافق تاریخی میان عربستان سعودی، روسیه و آمریکا سه تولید کننده برتر جهان کم است.

وی اضافه کرد : شرکت‌های نفت و گاز پیش از این در تلاش برای آشتی دادن چگونگی پایدار کردن تجارت هیدروکربن برای آینده‌ای بودند که در آن سوخت‌های فسیلی متوقف می‌شوند.

گولد در پاسخ به سوال فایننشال تایمز در مورد سوابق و تجارب هفت سال کار در هیئت مدیره شرکت نفتی آرامکو عربستان پاسخی نداد.

آندره گولد کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی بریتانیایی است، که در حال حاضر به‌عنوان رییس هیات مدیره گروه بی‌جی فعالیت می‌کند. وی پیش از این، سال‌ها در جایگاه مدیر عامل و رییس هیات مدیره شرکت شلومبرجر فعالیت می‌کرد.

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی دیگر امروز چهارشنبه نوشت: کرونا، کشورهای با درآمد متوسط خاورمیانه را که واردکننده نفت هستند، به قعر بحران بدهی فرو خواهد برد.

در این گزارش این رسانه آمده است: خاورمیانه، منطقه‌ای که بالاترین نرخ بیکاری را در جهان دارد، اینک با بحران همه‌گیری کرونا، بیشتر از کشورهای دیگر، وابسته به حمایت‌های بین المللی است.

در این منطقه از جهان، کشورهای عرب دارای درآمد متوسط اینک گرفتار معضل شیوع کرونا هستند. این کشورها هریک سیاست‌های متفاوتی را برای مهار ویروس اتخاذ کرده‌اند.

دو کشور عربستان و امارات بزرگترین صادرکنندگان نفت منطقه، بسته‌های حمایتی ده‌ها میلیارد دلاری را معرفی کرده‌اند. کشورهایی همچون اردن، مراکش، تونس، و مصر فقط اعتبارهایی بخور و نمیر برای نجات جان کسب و کارهایی که در سایه کرونا در معرض ویرانی قرار دارند اختصاص داده‌اند.

اردن ماه گذشته یک وام ۱. ۳ میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول دریافت کرد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

عربستان به توافق کاهش تولید نفت پایبند می ماند

در جلسه شورای وزیران عربستان سعودی، تصمیم گرفته شد که این کشور با توجه به سقوط بی ساب...

توافق G ۲۰ درباره لزوم تثبیت قیمت نفت

وزیر منابع طبیعی کانادا اعلام کرد کشورهای گروه ۲۰ از جمله روسیه و عربستان برای لزوم ت...

قانونگذاران جمهوری خواه آمریکا ولیعهد عربستان را تهدید کردند

نمایندگان جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به ولیعهد سعودی هشدار دادند که اگر عربستا...

رایزنی‌های روسیه و عربستان بر سر تولید نفت

پس از آنکه قیمت نفت در نتیجه عدم توافق عربستان و روسیه برای کاهش تولید در پایین‌ترین ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news