اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
21 فروردین 1399 21 فروردین 1399
09:11 09:11

هراس خاندان سلطنتی سعودی از ویروس کرونا/پادشاه و ولیعهد عربستان به قرنطینه رفتند

بر اساس گزارش روزنامه نیویورک، 150 تن از اعضای خاندان سلطنتی عربستان احتمالا به کرونا مبتلا شده اند و همچنین پادشاه و ولیعهد کشور نیز خود را در قرنطینه قرار داده اند.

پادشاه و ولیعهد عربستان در قرنطینه/ ابتلای ۱۵۰ عضو خاندان سلطنتی به کرونا

به گزارش سلام نو، روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به نقل از مقامات مسوول در بیمارستان تخصصی ملک فیصل که به مداوای اعضای خاندان سلطنتی اختصاص داده شده، نوشت: حدود ۵۰۰ تخت جهت احتمال بستری شدن اعضای خاندان سلطنتی و افراد نزدیک به آنها تعبیه شده است.

این روزنامه نوشت، نسخه‌ای از یادداشت داخلی کادر بیمارستان را دریافت کرده که در آن آمده دستوراتی برای آماده سازی پذیرش افراد وی آی پی از سراسر عربستان صادر شده است.

در این یادداشت داخلی آمده است: ما تعداد مواردی که پذیرش خواهیم کرد را نمی‌دانیم اما در آماده باش کامل هستیم. دستوراتی برای انتقال موارد مزمن از بیمارستان در اسرع وقت و اقدامات برای مداوای مبتلایان از سوی پزشکان در هر مکان دیگری وجود دارند و این برای ایجاد فضای لازم جهت پذیرش اعضای خاندان سلطنتی است.

این روزنامه به نقل از دو پزشک که با بیمارستان ملک فیصل در تماس بوده و به خاندان سلطنتی نیز نزدیک هستند،‌ نوشت: شاهزاده فیصل بن بندر بن عبدالعزیز آل سعود امیر ریاض پس از ابتلا به کرونا به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده است.

به نوشته این روزنامه، سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی در پی شیوع کرونا خود را در کاخی در جزیره‌ای واقع در سواحل دریای سرخ در نزدیکی جده قرنطینه کرده است.

این روزنامه در پایان می‌افزاید، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و برخی از وزیران نیز خود را در منطقه‌ای دور دست در نزدیکی دریای سرخ قرنطینه کرده‌اند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

لغو مجازات اعدام کودکان در عربستان

طبق دستور پادشاه عربستان، از این پس کودکانی که مرتکب جرمی شوند که مجازاتش اعدام است، ...

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان به ۵۳۶۹ نفر رسید

بر اساس اعلام منابع خبری، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عربستان به 5369 نفر رسید.

شمار جان باختگان عربستان بر اثر کرونا به ۵۹ نفر رسید

مقام‌های وزارت سلامت عربستان اعلام کردند که شمار قربانیان کرونا در این کشور به 59 نفر...

مرگ 52 نفر در عربستان بر اثر کرونا/ آمار مبتلایان به 4033 نفر رسید

وزارت بهداشت عربستان سعودی آمار جدیدی از مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور را اعلام...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news