اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
21 فروردین 1399 21 فروردین 1399
11:45 11:45

اتحادیه اروپا فرو می پاشد؟

نخست‌وزیر ایتالیا ضمن انتقاد از رویکرد برخی کشورهای اروپایی در مورد مقابله با ویروس کرونا، در باره فروپاشی اتحادیه اروپا پس از این بحران هشدار داد.

هشدار نخست‌وزیر ایتالیا در مورد فروپاشی اتحادیه اروپا

تهران- ایرنا- نخست‌وزیر ایتالیا با انتقاد از رویکرد برخی کشورهای اروپایی در مواجهه با کرونا در خصوص فروپاشی اتحادیه اروپا پس از این بحران هشدار داد.

«جوزپه کنته» نخست وزیر ایتالیا که کشورش سومین اقتصاد بزرگ اروپا است و این روزها با بیش از ۱۷ هزار مرگ کرونایی در صدر کشورهای درگیر با این ویروس همه گیر است طی گفتگو با نشریه «بیلد» آلمان از عملکرد برخی کشورهای این قاره انتقاد کرد.

وی در خصوص بحران مالی ناشی از ویروس کرونا گفت: اگر اروپا به رکود فرو رود، کشورهای مانند آلمان نیز هیچ مزیتی ندارند. اقتصادهای ما آزمایش شده است و ما بزرگترین ضعف از زمان جنگ را داریم. ما باید ابزارهای مالی و پاسخگویی را توسعه دهیم. ما نمی خواهیم که آلمان و هلند بدهی های ما را بپردازند.

کنته افزود: ما نمی توانیم در رقابت با ایالات متحده و چین عقب باشیم. آنها اکنون ۱۳ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را تامین می کنند. من خواهان آرامش قوانین سیاست مالی هستم. در غیر این صورت باید اروپا را فراموش کنیم و هرکسی کار خود را انجام دهد در این حالت خروج از اتحادیه سریع بهترین راه برای همه است.

نخست وزیر ایتالیا در مورد وضعیت کنونی بحران کرونا در کشورش نیز گفت: منحنی های ایتالیا در حال بهبود است. تعداد افراد شفا یافته به سرعت در حال افزایش است. امیدوارم دوباره از بحران خارج شویم. ما در مرحله مهمی هستیم. در ظرفیت بیمارستانهای ما بار اضافی باورنکردنی داشتیم و کمبود تختخواب های مراقبت های ویژه وجود داشت. با این حال ما بیمارستان های اورژانس را برای بیماران کرونا ساخته ایم.

وی با بیان این که ایتالیا پیشگام مبارزه با کرونا است و آلمان و ایتالیا فقط می توانند به یکدیگر کمک کنند تاکید کرد: وقتی شرایط بهتری پیدا کنیم ، ما دوباره به دیگران کمک می کنیم. ما باید با هم به نبرد کرونا برویم. جبهه روبروی دشمن باید بسته شود. ویروس مانند باد می وزد. همه مردم اروپا باید به یکدیگر کمک کنند.

به گفته کنته اروپایی ها باید بر بحران خودخواهی غلبه کنند چرا که همه کشورها تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. اروپا فقط به معنای اقتصاد نیست، اروپا همچنین کرامت انسانی را شامل می شود.

ایتالیا دارای بیشترین شمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کروناست و پس از آمریکا و اسپانیا بیشترین شمار مبتلایان را نیز دارد، هرچند براساس گزارش وزارت بهداشت این کشور، شمار مبتلایان در مقایسه با روزهای گذشته روند نزولی داشته است.

براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایتالیا که دیروز منتشر شده است، تاکنون ۱۳۵ هزار و ۵۸۶ نفر به کووید-۱۹ در این کشور مبتلا شده‌اند و ۱۷ هزار و ۱۲۷ تن نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پروندهٔ خبری

  • هراس جهانی از ویروس کرونا

اخبار مرتبط

icon news

عراق افراشتن پرچم همجنس‌گرایان در بغداد را محکوم کرد

 پارلمان عراق اقدام برخی از سفارتخانه‌های غربی در به‌اهتزاز در آوردن پرچم همجنس‌گرایا...

انگلیس اتحادیه اروپا را تهدید کرد

 منابع  خبری اعلام کردند که انگلیس اتحادیه اروپا را تهدید به افشاگری کرده است.

اروپا باید گفت‌وگوی منطقه‌ای با ایران را آغاز کند

یک تحلیلگر اروپایی با اشاره به وضعیت ایران و اروپا در تحلیلی نوشت: اروپایی ها باید گا...

اروپا فعلا نظر درباره تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ندارد

جوزف بورل که مسئول سیاست خارجی اروپا است گفته فعلا درباره تمدید تسلیحاتی ایران توسط آ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news