اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 08 خرداد 1399
21 فروردین 1399 21 فروردین 1399
15:48 15:48

با خوردن چه غذاهایی به استقبال سرطان می رویم؟

شناخت غذاهایی که وارد  بدن ما می شوند، بسیار مهم است. وقت آن است از خواب بیدار و با واقعیت روبرو شویم. حقیقت این است که نیمی از آنچه که امروز در تلاش برای سالم سازی می خوریم به ما ضرر می رسانند. لیست زیر شامل محصولاتی است، که در بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان نقش اساسی  دارند.

1. گوشت فرآوری شده

گوشت های فرآوری شده مانند سوسیس، هات داگ، بیکن و غیره با استفاده از مواد شیمیایی و مواد نگهدارنده ساخته می شوند، این مواد علاوه بر طعم، موجب دوام بیشترمحصول نهایی می شوند. این مواد برای سلامتی شما بسیار مضر هستند.

یک مطالعه انجام شده بین افرادی که بیش از 160 گرم گوشت فرآوری شده می خورند، در مقایسه با آن هایی که کمتر از 20 گرم مصرف می کنند، نشان داد که در گروه اول خطرمرگ زود رس تا 44 درصد افزایش یافته است.

2. پاپ کورن بسته بندی شده

مصرف این نوع پاپ کورن ها می تواند برای سلامتی بسیار مضر باشد. این امر به این دلیل است که همراه روغن سویا (GMO)، مقدار زیادی مواد نگهدارنده و مواد افزودنی طعم دهنده به آن ها اضافه شده است. یکی از این مواد نگهدارنده به نام پروپیل گالات می تواند باعث درد معده و بثورات پوستی شود.

علاوه بر این، پوشش کیسه های پاپ کورن متشکل از اسید پرفلوئوروکتانوئیک است که یک سم شناخته شده می باشد و باعث ناباروری در زنان خواهد شد. همچنین خطر ابتلا به سرطان های کلیه، مثانه، کبد، لوزالمعده و بیضه را افزایش می دهد.

3. چیپس سیب زمینی

خلال های سیب زمینی ممکن است خوشمزه باشند، اما برای سلامتی بسیار مضر هستند. چیپس سیب زمینی یکی از رایج ترین غذاهایی است که موجب  افزایش وزن می شود. آن ها در دمای بالا سرخ می شوند و حاوی چربی های ترانس و سدیم هستند که به افزایش کلسترول و فشار خون کمک می کنند. همچنین با مقدار زیادی مواد نگهدارنده، طعم دهنده های مصنوعی و مواد افزودنی غنی می شوند. همچنین حاوی آکریل آمید، یک ماده سرطان زا هستند.

4. ماهی قزل آلا پرورشی

ماهی قزل آلا یکی از بهترین ماهی ها است، اما ماهی که در دریا صید می شود با ماهی پرورشی کاملاً متفاوت است. این نوع ماهی های پرورشی ازمواد غیر طبیعی تغذیه می کنند. آن ها با مواد شیمیایی، آنتی بیوتیک ها، سموم دفع آفات و مواد سرطان زا آلوده می شوند. همچنین مقادیر کمتری از اسیدهای چرب امگا 3 سالم را نسبت به ماهی صید شده دریایی دارند.

5. ترشی و غذاهای دودی

هنگامی که مواد غذایی دودی و یا ترشی را خریداری می کنید، کلیه مواد مضر را نیز به خانه می آورید. گوشت و آجیل دودی حاوی مقادیر زیادی تار، یک ماده سرطان زا شناخته شده هستند. ترشی ها با نیترات به عنوان یک مواد نگهدارنده غنی می شوند، نیترات ها باعث ایجاد یا افزایش خطر ابتلا به سرطان در روده بزرگ، روده یا معده می شوند.

اخبار مرتبط

icon news

6 غذا که موجب ابتلا به سرطان و آرتروز می شوند

شاید عجیب به نظر برسد چطور چند غذا همزمان موجب سرطان و آرتروز شوند. شاید این موضوع را...

غذاهایی که می توانند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند

پیشرفت سرطان به شدت تحت تأثیر رژیم غذایی است. اصطلاح غذاهای ضد سرطان به غذاهایی گفته ...

داروی ضد سرطان در خاک یافت می شود!

پوست برخی از درختان سرخدار می تواند حاوی دارویی باشد که با سرطان مبارزه می کند. دانشم...

6 غذای مرتبط با سرطان

در عصر جدید با توجه به سرعت انجام کارها، بسیاری افراد زمان لازم برای تهیه غذا را ندار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news