اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
23 فروردین 1399 23 فروردین 1399
09:35 09:35

چینش کرونایی صندلی‌های بهارستان +جزئیات

 قاضی‌زاده‌ هاشمی عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و توصیه‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا تغییراتی در نحوه قرارگیری نمایندگان برای حضور در جلسات علنی اعمال شده است.

کرونا، مدل نشستن و چینش صندلی‌های نمایندگان در مجلس را تغییر داد+جزئیات

به گزارش سلام نو، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از تغییرات ایجاد شده در نحوه قرارگیری نمایندگان در جلسات علنی مجلس خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیز تأکیدات ستاد ملی مقابله با کرونا بر رعایت اصول و ضوابط فاصله‌گذاری اجتماعی جهت مقابله با این بیماری، تمهیداتی از سوی هیئت‌رئیسه مجلس برای برگزاری جلسات علنی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: طبق آخرین تصمیماتی که در هیئت‌رئیسه مجلس برای نحوه برگزاری جلسات علنی، در شرایط بحران بیماری کرونا اتخاذ شده، در نحوه قرارگیری نمایندگان است، به طوری که صندلی‌ها یک در میان قرار داده شده و در میان صحن نیز صندلی‌هایی برای ایجاد مانع جهت تردد احتمالی نمایندگان در بین صندلی‌ها قرار گرفته است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: ممکن است در صورت نیاز برای تغییر در محل قرارگیری نمایندگان از جایگاه تماشاچیان استفاده شود.

قاضی‌زاه‌هاشمی اضافه کرد: همچنین با توجه به اینکه در شرایط عادی، نمایندگان از طریق نام کاربری و رایانه‌هایی که در فضای صحن تعبیه شده، اقدام به رأی‌داهی می‌کنند، مقرر شد که از جلسات بعدی، لپ‌تاپ‌هاشان را جهت رأی‌دهی و ادامه روند کار، هنگام حضور در صحن مجلس به همراه داشته باشند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: علی‌رغم برگزاری تعدادی از جلسات علنی پارلمان به صورت غیر حضوری، تصمیم گرفته شد که جلسات علنی مجلس با رعایت ضوابط و پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در هفته آینده نیز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه(۲۶ و ۲۷ فروردین ۹۹) ادامه یابد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

قوه قضائیه به ماجرای مرگ آسیه پناهی ورود کند

سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس یازدهم گفت: از قوه قضائیه می‌خواه...

ماجرای مرگ آسیه پناهی در مجلس مطرح شد

الهام آزاد نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در جلسه علنی امروز مجلس از حادثه اخیر در...

حواشی جلسه علنی مجلس/ تذکر جدی قالیباف به نمایندگان بی نظم!

 سر و صدا و بی‌نظمی در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی با تذکر رئیس مجلس همراه شد.

مجلس سه‌شنبه با جمعی از وزرا جلسه غیرعلنی دارد

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد سه‌شنبه جلسه غیرعلنی با حضور جمعی از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news