اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 13 خرداد 1399
27 فروردین 1399 27 فروردین 1399
10:15 10:15

امام جمعه قزوین با منتخبان مجلس یازدهم دیدار کرد

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در قزوین در دیداری که با نمایندگان دور یازدهم مجلس داشت اظهر امیدواری کرد در دور جدید مجلس، شاهد اتفاقات خوب در این حوزه مهم باشیم.

دیدار امام جمعه قزوین با منتخبان مجلس یازدهم

به گزارش سلام نو؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در دیدار نمایندگان دور یازدهم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهارکرد: قانون‌گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون، اصلی اساسی است که بر عهده مجلس گذاشته شده و امیدواریم در دور جدید مجلس، شاهد اتفاقات خوب در این حوزه مهم باشیم.

او عرصه‌ی فعالیت نمایندگان را بین‌المللی، کشوری و استانی تعریف کرد و افزود: نمایندگان در دور جدید مجلس با جدیت در عرصه‌های بین‌المللی از منافع ملی حمایت کنند تا دیگر شاهد تکرار اتفاقاتی نظیر برجام و ۲۰۳۰ که خسارت‌های بسیاری به بار آورد، نباشیم.
آیت‌الله عابدینی به تشریح عرصه دیگری از فعالیت‌های مجلس پرداخت و گفت: حمایت از مقاومت منطقه که برخاسته از دیدگاه‌های قرآنی، دینی و الهی است، یکی دیگر ار رسالت‌های مجلس در راستای حمایت از مستضعفان و زمینه‌سازی ظهور است.
امام جمعه قزوین هر گونه دخالت اشخاص در انتخاب مدیران را کاری نامطلوب و سدی در مسیر خدمت‌رسانی دانست و تأکید کرد: مدیران باید بر اساس تخصص، تجربه، تقوا و توانمندی‌های علمی انتخاب شوند تا شاهد تحول در استان باشیم و دخالت هر شخصی در این حوزه به عنوان آفتی جدی است و باید کنار گذاشته شود.
او در ادامه با تأکید بر اینکه می‌باید همه دست به دست هم بدهیم تا زمینه حضور جوانان در عرصه‌های مختلف را فراهم آوریم، بیان کرد: استفاده از ظرفیت جوانان، سیره رهبری است و بسیار مورد توجه ایشان قرار دارد و ملاحظه می‌کنیم پیشرفت‌های عظیم کشور در عرصه موشکی، فناوری هسته‌ای و دارویی برای همین تکیه به جوانان است.
آیت‌الله عابدینی، ظرفیت‌های استان قزوین را برای جهش در تولید و تحقق شعار سال بسیار بالا دانست و گفت: کمتر استانی ظرفیت‌های استان قزوین را برای جهش تولید داراست و می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی و نیروی انسانی به این امر مهم دست پیدا کنیم و مشکلات اقتصادی مردم را برطرف نماییم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین بر ضرورت هر چه بیشتر وحدت و انسجام تأکید کرد و اذعان کرد: وحدتی ماندگار و اثرگذار است که حول محور توحید و دین شکل گرفته باشد و در مقابل وحدتی که بر پایه رفاقت‌ها و نسبت‌های فامیلی شکل بگیرد، مورد تأیید دین قرار ندارد و اثرگذار نخواهد بود.
آیت الله عابدینی به آغاز فعالیت‌های قرارگاه مواسات و همدلی مومنانه نیز اشاره کرد و گفت: موضوع انفاق یکی از رسالت‌های مهم دینی و الهی هر فرد مسلمان است و ان‌شاءالله تلاش کنیم با احیای این امر دینی، در این ایام و دوران پس از کرونا، نیازمندان را دریابیم و آنها را مورد توجه ویژه قرار دهیم.
امام جمعه قزوین افزود: موضوع انفاق فراتر از خمس و زکات است و خداوند فرموده در میان اموال شما، سهمی مشخص برای محرومان در نظر گرفته شده که باید سهم آنها را بپردازید و امیدواریم با تلاش و همدلی، قرارگاه مواسات پس از ایام کرونا نیز به خدمت‌رسانی ادامه دهد.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

اسامی نمایندگان مجلس یازدهم در تهران که حق مسکن نمی‌خواهند

برخی از نمایندگان مجلس یازدهم در تهران اعلام کردند حق مسکن دریافت نخواهند کرد و جزئیا...

دیدار جمعی از منتخبان مجلس یازدهم با سردار حاجی زاده

تعدادی از منتخبان مجلس یازدهم با فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران دیدار داشتند.

پاسخ محکمی به حمله کننده به نفت‌کش ایرانی می‌دهیم

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام‌جمعه قزوین امروز در واکنش به حادثه برای نفت‌کش ایرانی...

امام جمعه قزوین: تلویزیون برای سرگرمی نیست/ چرا روابط گرم بین زن و مرد را نشان می دهند؟

امام جمعه ارومیه در خطبه های این هفته نماز جمعه از صداوسیما انتقاد کرد که چرا روابط گ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news