اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
29 فروردین 1399 29 فروردین 1399
17:40 17:40

بازگشت 190 ایرانی از هند با دست پر

۱۹۰ نفر از دانشجویان، تجار و گردشگران ایرانی به همراه مقادیری کمک‌های بهداشتی، درمانی و تجهیزات پزشکی که توسط ایرانیان مقیم هند تهیه شده عصر امروز از بمبئی به تهران بازگشتند.

بازگشت 190 ایرانی از هند

فارس نوشت: ۱۹۰ نفر از دانشجویان، تجار و گردشگران ایرانی عصر امروز از بمبئی به تهران بازگشتند و به همراه آنها نیز مقادیری کمک‌های بهداشتی، درمانی و تجهیزات پزشکی از سوی ایرانیان مقیم هند به ایران ارسال شد.

هشتمین پرواز فوق العاده جمهوری اسلامی ایران عصر امروز جمعه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۹ با ۱۹۰ نفر از هموطنان ایرانی، بمبئی هندوستان را به مقصد تهران ترک کرد.

در پی گسترش ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های شدید در هندوستان ۱۹۰ نفر از هموطنان ایرانی که برای گردشگری، تحصیل و تجارت در هند به سر می‌بردند و با قطع پروازها برای بازگشت به کشور با مشکل مواجه شده بودند، با یک فروند هواپیما متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) عصر امروز راهی کشور شدند.

بازگرداندن این تعداد از هموطنان ایرانی در حالی صورت گرفته که دولت هند در پی شیوع کرونا اقدام به اعمال محدودیت‌های بسیار سختگیرانه‌ای از جمله لغو پروازهای داخلی و بین‌المللی، ممنوعیت تردد بین شهرها،  توقف کلیه اتوبوس‌ها، قطارها و تاکسی‌ها کرده است و جمع کردن این تعداد از اتباع ایرانی آن هم در کشور پهناور هند و موانع و محدودیت‌های ایجاد شده برای تردد از یک ایالت به ایالت دیگر، نیازمند دریافت مجوزهای رسمی دولتی بوده که با اهتمام ویژه و شبانه روزی سفارت جمهوری اسلامی ایران، سرکنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در بمبئی (مومبای) و حیدرآباد و نیز سازمان هواپیمایی، ایران ایر و انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی این اقدام عملیاتی شد.
علاوه بر اتباع مذکور، مقادیری کمک‌های بهداشتی، درمانی و تجهیزات پزشکی که از سوی ایرانیان مقیم هند به کشورمان اهدا شده بود، با این پرواز راهی تهران شد.

لازم به ذکر است، پیش از این نیز در پی هماهنگی‌های انجام شده تعدادی از هموطنان ایرانی که به دلیل لغو پروازها در هند جا مانده بودند، به کشور بازگشتند.

اخبار مرتبط

icon news

روحانی: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا محدودیت‌ها برنگردد

 حسن روحانی رئیس جمهوری گفت:از همه مردم کشور می‌خواهیم با دقت پروتکل‌های بهداشتی را د...

روحانی: باید به مسیر طبیعی زندگی برگردیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا بیان ک...

رئیس جمهور یک دستور کرونایی صادر کرد

 حسن روحانی رئیس جمهوری، دستوری به وزیر کشور برای تشدید مراقبت ها در استان‌های دارای ...

اماکن مقدسه از فردا باز می‌شوند/همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اماکن مقدسه از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news