اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 12 خرداد 1399
30 فروردین 1399 30 فروردین 1399
13:50 13:50

با اهدای خون کرونا نمی‌گیرید!

بشیر خالقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد در مراکز اهدای خون پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود و از مردم درخواست کرد برای اهدای خون به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

مردم مطمئن باشند با اهدای خون کرونا نمی‌گیرند

به گزارش سلام نو، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با درخواست از مردم برای اهدای خون گفت: خیال مردم راحت باشد که با اهدای خون کرونا نمی‌گیرند؛ چون در مراکز مربوطه پروتکل‌های بهداشتی به دقت رعایت می‌شود.

بشیر خالقی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: مردم همواره در اهدای خون همراهی لازم را داشته‌اند اما بعد از شیوع کرونا این موضوع تحت تاثیر قرار  گرفت؛ لذا لازم است سازمان انتقال خون از طریق رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما در این باره اطلاع رسانی کرده و به مردم این اطمینان را بدهد که در مراکز مربوطه پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شوند.

وی افزود: قطعا در شرایط فعلی اهدای خون لازم است و انتظار ما از مردم همراهی چون گذشته می‌باشد البته که  باید سازمان انتقال خون از طریق رسانه‌ها این اطمینان را به مردم بدهد که با اهدای خون کرونا نمی‌گیرند چون اساسا کرونا ربطی به اهدای خون ندارد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اگر فاصله گذاری مناسب  در مراکز انتقال خون رعایت شود قطعا کسی کرونا نخواهد گرفت؛ کما این که در این مراکز هم پرستاران حاضر با ماسک و دستکش و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از مردم خون می‌گیرند قطعا کسی که کرونا دارد در آن مرکز پذیرش نمی‌شود؛ پس مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند و همچون گذشته برای اهدای خون همراهی کند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

روحانی: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا محدودیت‌ها برنگردد

 حسن روحانی رئیس جمهوری گفت:از همه مردم کشور می‌خواهیم با دقت پروتکل‌های بهداشتی را د...

روحانی: باید به مسیر طبیعی زندگی برگردیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا بیان ک...

رئیس جمهور یک دستور کرونایی صادر کرد

 حسن روحانی رئیس جمهوری، دستوری به وزیر کشور برای تشدید مراقبت ها در استان‌های دارای ...

اماکن مقدسه از فردا باز می‌شوند/همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اماکن مقدسه از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news