اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
30 فروردین 1399 30 فروردین 1399
18:30 18:30

سازمان ملی مهاجرت تشکیل می‌شود؟

در جلسه اصلی کمیسیون سیاسی-دفاعی هیئت دولت موادی از لایحه تشکیل سازمان ملی مهاجرت مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. این جلسه به ریاست محمود علوی برگزار شد.

بررسی موادی از لایحه تشکیل سازمان ملی مهاجرت

به گزارش سلام نو، از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» موضوع ایجاد سازمان ملی مهاجرت که به پیشنهاد مشترک وزارت کشور و سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد قانون مدیریت خدمات کشوری، طی مصوبه اردیبهشت سال گذشته شورای‌عالی اداری مورد موافقت قرار گرفت، در قالب لایحه ای از سوی وزارت فوق جهت سیر مراحل بررسی به کمیسیون سیاسی-دفاعی هیئت دولت ارسال شد.

مطابق این لایحه که به منظور تمرکز سیاست‌گذاری، راهبری، برنامه‌ریزی، نظارت و ساماندهی امور اتباع و مهاجران خارجی و پناهندگان و برقراری ارتباط موثر با نهادها و سازمان های بین المللی، تدوین شده رئیس سازمان ملی مهاجرت با حکم وزیر کشور و به عنوان معاون وی منصوب می گردد. هم‌چنین، سازمان مورد اشاره، به عنوان موسسه دولتی و طبق اساسنامه و آیین‌نامه های مالی، اداری و استخدامی خاص خود که به پیشنهاد وزارت کشور، تهیه و به تصویب دولت می رسد، اداره می شود.

در دومین جلسه رسیدگی کمیسیون سیاسی-دفاعی به این لایحه، موادی از آن مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و ادامه روند بررسی به جلسه بعد موکول شد.

گفتنی است، جلسه اصلی کمسیون سیاسی-دفاعی به ریاست سید محمود علوی، وزیر اطلاعات و با حضور حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهور، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور،‌حسن عدل تهرانی، دبیر کمیسیون و دیگر نمایندگان وزارت‌خانه های کشور، امور خارجه و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نیروی انتظامی روز چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

اخبار مرتبط

icon news

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با حضور رئیس جمهور/تصاویر

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به منظور بررسی شرایط کنونی کشور در روزهای کرونایی برگز...

دولت مایحتاج مردم را تأمین کند تادر خانه‌هایشان بمانند!

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سلامت مردم اولویت همه مسئول...

تاکید روحانی بر قرار گرفتن دولت و مجلس در کنار یکدیگر

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز 30 بهمن در جلسه هیئت دولت بر نقش مهم و اس...

افزایش شمار متقاضیان ویزا / دلیل ترک ایران چیست؟

این روزها که تب مهاجرت بالا رفته، خبرنگار همشهری سری به صف‌های چند سفارتخانه پرمتقاضی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news