اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 02 بهمن 1398
26 دی 1397 26 دی 1397
09:35 09:35

ضرورت توجه به تغذیه استان سیستان و بلوچستان/ سوء تغذیه 12 هزار کودک در این استان

مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت :تغذیه سالم می‌تواند تاثیر مستقیم در کاهش ناهنجاری‌های سوء تغذیه در افراد ایفا کند.
سوءتغذيه

به گزارش سلام نو، احمد عزتیان در کارگاه دو روزه تغذیه سالم که توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار به همت دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر با هدف ارتقاء سلامت شهروندان و بهبود روند کیفی زندگی شهری برگزار شد، اظهار کرد : هدف از برگزاری این کارگاه‌ها، شناسایی مشکلات شهرستان‌ها و پس از آن، ارتقا سلامت شهروندان با تغذیه سالم است.

وی با اشاره به تاثیر استفاده از خوراکی‌های سالم در زندگی روزمره شهروندان افزود : کارگاه‌های آموزشی تغذیه سالم زمینه را برای ارتقاء سلامت شهروندان و کیفیت زندگی آنان فراهم می‌کند.

وی یا اشاره به اهمیت پیشگیری از بیماری‌ها تصریح کرد : تغذیه سالم می‌تواند تاثیر مستقیم در کاهش ناهنجاری‌های سوء تغذیه در افراد ایفا کند.

وی با بیان اینکه در استان سیستان و بلوچستان ۱۲هزار کودک دچار سوء تغذیه هستند، ادامه داد : جامعه روستایی بستری برای تولید محصولات سالم هستند که می‌توانند تغذیه سالم را رقم زنند.

مدیر برنامه بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت : محروم‌ترین حوزه جغرافیایی کشور از لحاظ سوءتغذیه، فقر آهن و کوتاهی قد مربوط به شش شهرستان دلگان، فنوج، ایرانشهر، نیکشهر، قصرقند و سرباز است./چابهار

اخبار مرتبط

icon news

در هوای سرد چه بخوریم؟

سید مرتضی صفوی، متخصص تغذیه گفت: در هوای سرد مصرف گوجه‌فرنگی به دلیل وجود آنتی‌اکسیدا...

شیوع موج دوم آنفلوآنزا در کشور

محمد مهدی گویا، رئیس اداره بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در شیوع موج دوم آنفلوآن...

این بیماری امسال 113 ایرانی را کشت!

دکتر حسین عرفانی رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: طی ...

برای پیشگیری از بیماری بخوانید

میکروب‌های موجود در روده - میکروبیوم - به کنترل التهاب و درمان سرطان و همچنین کنترل م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news