اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 06 اردیبهشت 1398
26 دی 1397
11:45

معافیت زائران زمینی اربعین از پرداخت عوارض خروج

سخنگوی کمیسیون تلفیق از معافیت از پرداخت عوارض خروج زائرین اربعین که از مرزهای زمینی به کشور عراق سفر می‌کنند، خبر داد.

نتیجه جلسه امروز کمیسیون تلفیق؛

زائران زمینی اربعین، از پرداخت عوارض خروج معاف می‌شوند

به گزارش سلام نو، محمد مهدی مفتح  لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور در نشست خبری امروز درباره مصوبات دیگر کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون تلفیق همچنان در مرحله اول رسیدگی به لایحه بودجه است، یعنی در حوزه بررسی درآمدها و منابع درآمدی بودجه سال ۹۸ کل کشور است.

وی افزود: در یکی از بندهای مصوب شده کمیسیون، مقرر شد که گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف باشد حقوق ورودی مربوط به قطعاتی که در کالاهای صادراتی مصرف شده است را به تولیدکننده بازگرداند که حمایتی از تولید با گرایش صادرات و تولیدات صادراتی باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور ادامه داد: همچنین در مجوز دیگری که کمیسیون به تصویب رساند، مقرر شد قیمت تکلیفی فروش آب و قیمت تمام شده آب مابه‌التفاوتش از بدهی‌هایی که وزارت نیرو به دولت دارد، کسر شود و قیمتی که تمام شده است با تأیید سازمان‌های ذیربط از بدهی‌های وزارت نیرو کسر شود.

وی ادامه داد: در مجوز دیگر مقرر شد که سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (هیدرو) و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از بابت مشارکت در پروژه‌هایی که دارند، ارقام را به عنوان افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال به صورت جمعی خرجی محاسبه کند.

مفتح افزود: مصوبه دیگری که امروز تصویب شد این بود که بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال به عنوان افزایش سرمایه بانک مسکن منظور می‌شود.

این عضو کمیسیون تلفیق ادامه داد: در این جلسات و با تصویب اعضای کمیسیون مقرر شد؛ بازپرداخت وام‌های دانشجویی به عنوان سرمایه صندوق‌های رفاه دانشجویی منظور شود.

وی درباره وضعیت مالکان مسکن مهر نیز عنوان کرد: طبق تقاضای ساکنین مسکن مهر که زمین را به صورت ۹۹ ساله اجاره می‌کنند ، آنها می‌توانند اصل زمین را  از دولت خریداری کنند و وزارت راه مجاز به این کار شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ادامه داد: طبق مصوبه امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸، مقرر شد در سال آینده زائرین اربعین که از مرزهای زمینی به کشور عراق سفر می‌کنند، از پرداخت عوارض خروج معاف شوند.

/ایلنا

اخبار مرتبط

موکب‌های اربعین به کمک سیل زدگان شتافتند

حسن پلارک، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در همین راستا گفت: در پی صدور بیانیه سردار ...

تبعیضات عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان برداشته شود

نماینده مردم ماکو در مجلس گفت: با استناد به قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون دریاف...

معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور

نمایندگان مجلس تصویب کردند که زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شدند.

خطیب نماز جمعه تهران: از شورای نگهبان بخاطر رد FATF تشکر می‌کنیم

وی با بیان اینکه آمریکا از هیچ خیانتی علیه ملّت ایران دریغ نداشته است، تصریح کرد: آن‌...

دیدگاه خود را بنویسید