اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
01 اردیبهشت 1399 01 اردیبهشت 1399
10:15 10:15

مجلس زنده‌به‌گور کردن جوجه‌های یک روزه را پیگیری می‌کند

احمد کیخا رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اعلام کرد: امحای جوجه‌های یک روزه توسط مرغداران بررسی خواهد شد .

ورود مجلس به ماجرای کُشتن و دفن جوجه‌های زنده یک روزه

به گزارش سلام نو، در روز جمعه(۳۰ فروردین)، ویدئویی از دفن جوجه های یک روزه منتشر شد؛ که واکنش های منفی از سوی مردم و مسئولین را به همراه داشت. در همین راستا، رئیس جمهور به وزیر اطلاعات دستور داد نسبت به اقدام غیرقانونی و غیر اخلاقی از بین بردن جوجه های یک روزه سریعا رسیدگی شود و عاملان آن تحت تعقیب قرار گیرند.

در همین راستا احمد کیخا، رئیس کمیسیون  کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس، در واکنش به ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی در خصوص دفن جوجه‌های زنده یک روزه گفت: امروز از مسئولان ذی ربط، نمایندگان مختلف اتحادیه‌ها و انجمن‌ها دعوت کردیم به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بیایند تا درباره این اتفاقات توضیحاتی را ارائه دهند و برای حل مشکل پیش آمده در خصوص بازار مرغ هم‌اندیشی داشته باشیم. جدا از این جلسه، مکاتباتی واصل شده است و صحبت‌هایی هم با اعضای اتحادیه‌ و انجمن داشتیم تا به اصل موضوع در خصوص اتفاق صورت گرفته پی ببریم.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان مطرح می‌کنند که کاهش تقاضا برای مصرف گوشت مرغ در یک ماه اخیر بواسطه تعطیلی بسیاری از رستوران‌ها و تالارها که مراکز عمده مصرف بودند و مردم جشن‌ها و مراسم‌های خودشان را در آن برگزار می‌کردند باعث چنین اتفاقی شده است.

وی با اشاره به اینکه حجم فعالیت مرغداران زیاد است، ادامه داد: مرغداران باتوجه به حجم کاری که داشتند جوجه‌ریزی زیادی انجام دادند اما به دلیل کاهش تقاضا و افت شدید قیمت‌ها دیگر برای‌شان صرفه اقتصادی ندارد که به کار خود ادامه دهند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تاکید کرد: با کاهش قیمت گوشت مرغ مرغداری‌ها تمایلی به جوجه‌ریزی ندارند، چراکه وقتی متقاضی برای گوشت مرغ نباشد قیمت جوجه افت می‌کند به هزار تومان، ۵۰۰ تومان و ۳۰۰ تومان می‌رسد که اصلا برای مرغدار به صرفه نیست.

وی ادامه داد: مکالماتی با وزرای قدیم و جدید جهاد کشاورزی داشتیم و تاکید کردیم وقت آن است که دولت ورود کند؛ چراکه بحث امنیت غذایی مردم مطرح است. نباید بگذاریم صنعت مرغداری که بعد از صنعت نفت بزرگترین صنعت ماست و شهروندان زیادی در آن مشغول به کار هستند و غذای مردم را تامین می‌کنند زمین‌گیر شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت می‌تواند محصولات مرغداران را بخرد و اجازه ندهد قیمت‌ها افت کنند تا این صنعت از توجیه اقتصادی نیفتد. بالاخره این روزهای کرونایی تمام می‌شود و رستوران‌ها و مراکزی که گوشت مرغ استفاده می‌کنند باز می‌شوند بنابراین نباید بگذاریم تا آن روز این صنعت از بین برود.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

پایان اولین جلسه مجلس یازدهم / ادای احترام نمایندگان به مقام شهدای گمنام

پس از پایان جلسه علنی مجلس نمایندگان به مقام شامخ شهدای گمنام مجلس ادای احترام کردند.

اولین تصویر از محمدباقر قالیباف در صحن علنی مجلس یازدهم

محمدباقر قالیباف در صحن علنی مجلس در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم حضور پیدا کرده است.

هیأت‌ رییسه سنی مجلس یازدهم انتخاب شدند

هیأت رییسه سنی مجلس تا قبل از انتخاب هیأت رئیسه موقت طبق آیین‌نامه داخلی مجلس اداره م...

افتتاحیه مجلس یازدهم با حضور سران قوا آغاز شد

 دقایقی پیش و با حضور روسای قوا مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم آغاز شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news