اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
01 اردیبهشت 1399 01 اردیبهشت 1399
16:59 16:59

مقام بلندپایه سپاه به آمریکا هشدار داد

فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام کرد که نیروی دریایی سپاه و ارتش دائما در حال رصد منطقه هستند و آمریکایی‌ها هر لحظه ما را در کنار خودشان احساس می‌کنند.

اولین هشدار مقام بلندپایه سپاه به آمریکا بعد از رویارویی شناورهای ایرانی با ناو آمریکایی

ایرنا نوشت: فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه و ارتش دائما در حال رصد منطقه هستند، گفت: در نیروی دریایی سپاه ۹۰ درصد تجهیزات داخلی است و به دانش فنی ۱۰ درصد باقی‌مانده نیز رسیده‌ایم.

دریادار علیرضا تنگسیری روز دوشنبه با تبریک روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین دوم اردیبهشت سالروز تصویب اساسنامه سپاه در سال ۵۸ و گرامیداشت یاد و خاطره ۴۰ هزار شهید پاسدار اظهارداشت: سپاه در ابتدای انقلاب برای حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی تاسیس شد که به تدریج با شروع حرکت‌های ضدانقلاب در نقاط مرزی و پس از آن جنگ تحمیلی؛ به حوزه‌های دفاعی هم وارد شد، در واقع رسالت سپاه، دفاع از اسلام و انقلاب و برقراری صلح و آرامش است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های تسلیحاتی کشور در بخش‌های مختلف نظامی از جمله تسلیحات دریایی افزود: افتخار ما این است که تمامی امکانات و تجهیزات نظامی ما در داخل تولید می‌شود و وابستگی به خارج نداریم.

تنگسیری خاطرنشان کرد: این پیشرفت‌ها در حالی به دست آمده است که زمانی بالاترین برد موشک‌های دریایی ما ۴۵ کیلومتر بود که آن هم باید به دست مستشاران آمریکایی عملیاتی می‌شد، ولی اکنون انواع موشک‌های سطحی و زیرسطحی با برد ۷۰۰ کیلومتر را داریم که به دست نخبگان نظامی داخلی تولید شده است.

وی با برشمردن دستاوردهای مختلف سپاه در عرصه‌های نظامی در ۴۰ سال گذشته بیان داشت: وضع ما به هیچ عنوان باگذشته قابل مقایسه نیست و بخش دریایی سپاه و ارتش؛ انواع موشک، ناو و ناوشکن را می‌سازند و تحقیقات زیادی هم انجام می‌شود.

۹۰ درصد تجهیزات در نیروی دریایی سپاه داخلی است

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تولید شناور حمل بالگرد به طول ۵۵ متر و با بدنه‌ها و مواد جدید در کنار ساخت انواع قایق و شناور و ناو افزود: این انقلاب اسلامی بود که به ما جسارت داد و به رغم تحریم‌ها بسیار پیشرفت کردیم و در نیروی دریایی سپاه ۹۰ درصد تجهیزات داخلی است و به دانش فنی ۱۰ درصد باقی‌مانده نیز رسیده‌ایم.

تنگسیری همچنین به تولید انواع شناورها با سرعت بالای ۹۰ نات یا گره دریایی با بدنه‌های مختلف روز دنیا اشاره کرد و گفت: سرعت شناوردهای ما سه برابر شناورهای آمریکایی است و در بحث زیرسطحی نیز قدم‌های بلندی برداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بیگانگان در منطقه مخل امنیت هستند، افزود: هر جا آمریکایی‌ها حضور داشته‌اند، ناامنی بوجود آمده است و جایی را سراغ نداریم که وجود آمریکا باعث امنیت شده باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به برخورد هفته پیش نیروهای دریایی سپاه با ناو آمریکایی و شیطنت آمریکایی‌ها در این خصوص گفت: آمریکایی‌ها در این ماجراجویی برخلاف مقررات بین‌المللی سد راه شناورهای ما شده بودند و از پاسخگویی رادیویی نیز خودداری می‌کردند که با برخورد مقتدرانه نیروهای ما روبرو شدند.

تنگسیری تاکید کرد: ما بارها به کشورهای اسلامی اعلام کرده‌ایم که خلیج‌فارس دریایی بسته با ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع است و اگر اتفاقی برای ناوهای سوخت هسته‌ای بیفتد حداقل ۱۰ تا ۱۲ سال هیچ موجود زنده و آب پاکی در منطقه نخواهیم داشت و برای شما که از آب شیرین کن استفاده می‌کنید، بسیار خطرناک خواهد بود و باید مراقب باشید، در حالی که ایران به علت وسعت دارای منابع داخلی زیادی است.

وی با بیان اینکه تا سال ۶۵ ما ۴۳ درصد تصادف دریایی در خلیج‌فارس داشتیم، گفت: با آمدن آمریکایی‌ها به منطقه ۵۵۰ فروند نفتکش هدف قرار گرفت و ۵۵ درصد امنیت منطقه ضعیف شد و حوادث دریایی خلیج فارس به شدت افزایش یافته است.

نیروی دریایی سپاه و ارتش دائما در حال رصد منطقه هستند

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره آمادگی رزم نیروی دریایی و نیروهای مسلح اظهارداشت: نیروی دریایی سپاه و ارتش دائم در حال رصد منطقه هستند و هر دو نیرو همچون دو برادر و همرزم دوشادوش هم امنیت منطقه را رصد می‌کنند و هیچ شناوری وارد منطقه نمی‌شود مگر آنکه ما از جزییات آن مطلع باشیم.

تنگسیری با بیان اینکه آمریکایی‌ها هر لحظه ما را در کنار خودشان احساس می‌کنند، افزود: بسیج دریایی از بازوان پرتوان ما است و شامل ۲۴۸ ناوگروه می‌شود و هر ناوگروه هم ۴۵ شناور و مافوق تصور دشمنان است و این آمادگی در نیروی دریایی ارتش در دریای عمان نیز وجود دارد.

وی به هماهنگی کامل دو نیروی دریایی سپاه و ارتش در تمام زمینه‌ها اشاره کرد و گفت: هر دو نیرو دارای اشراف اطلاعاتی کامل و آمادگی و هماهنگی هستند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، سپاه را برگرفته از متن مردم دانست که در همه صحنه‌ها از جمله سیل و زلزله و بحران کرونا در کنار مردم بوده است و گفت: در سیل خوزستان ۳۰۴ شناور اعزام کردیم که ۱۴۰ فروند آن مردمی بود و ظرفیت ما بیش از این‌ها بود.

سردار تنگسیری ایجاد بیمارستان‌های صحرایی و ارایه خدمات به مردم جنوب کشور را از دیگر خدمات سپاه برشمرد و گفت: در بحث کرونا بیمارستان صحرایی در بندرعباس داریم که با استقبال مردم همراه بوده است و ششمین بیمارستان را در عسلویه ایجاد می‌کنیم.

وی همچنین ایجاد امنیت برای کشتی‌های تجاری و نفتکش‌ها در سواحل کشور را از دیگر عملکردهای سپاه در دریا برشمرد و افزود: مردم بدانند آنچه ما در بحث بنادر و افزایش ظرفیت داشته ایم بعد از انقلاب رخ داد و به هیچ عنوان قابل قیاس با گذشته نیست و امنیت همه این مناطق با سپاه و ارتش است.

سردار تنگسیری با ابلاغ پیام صلح و دوستی به کشورهای اسلامی منطقه گفت: حضور بیگانه برای کسی امنیت نمی‌آورد و انقلاب اسلامی در عمر ۴۲ ساله خود به هیچ کشوری تعرض نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه راهبرد جمهوری اسلامی صلح و دوستی و حضور آمریکایی‌ها در منطقه باعث ناامنی است، افزود: ما مسلمانان، برادر هستیم و طبق قرآن نباید یهود و نصارا را دوست خود بگیریم.

راهبرد ما پیام صلح و دوستی است و چشم طمع به هیچ کشوری نداریم

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: امریکایی‌ها که در شرایط کرونا به اروپا هم رحم نکردند آیا به کمک شما خواهند آمد؟

سردار تنگسیری افزود: اگر اتفاقی در منطقه رخ دهد، ان‌ها منطقه را ترک می‌کنند و به شما کمک نخواهند کرد.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک دریایی با کشورهای دوستو همسایه در منطقه گفت: راهبرد ما پیام صلح و دوستی است و چشم طمع به هیچ کشوری نداریم و دشمنان می‌خواهند با ایجاد ترس در منطقه تنها منافع خودشان به دست آورند.

217217

اخبار مرتبط

icon news

توقیف یک شناور حامل سوخت قاچاق به دست نیروی دریایی سپاه

شناورهای نیروی دریایی سپاه موفق شدند یک فروند شناور با بیش از ۲۵۰ هزار لیتر سوخت قاچا...

تسلط ایران بر دریا

فرمانده نیروی دریایی سپاه ضمن تقدیر از کسانی که نفتکش انگلیسی را توقیف کردند، گفت: اک...

سپاه: تا زمانی که ایران نفت صادر کند تنگه هرمز امن است

فرمانده نیروی دریایی سپاه اعلام کرد که ما برای دنیا این پیام را داریم که امنیت تنگه ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news