اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
03 اردیبهشت 1399 03 اردیبهشت 1399
15:37 15:37

انتقال ۱۰۱ زندانی ایرانی از گرجستان به ایران

۱۰۱ زندانی ایرانی با تلاش‌های وزارت امور خارجه و توافق با دولت گرجستان تحویل مقام‌های قضائی ایران خواهند شد.

۱۰۱ زندانی ایرانی در گرجستان تحویل مقامات قضایی کشور می‌شوند

به گزارش سلام نو و به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه حمایت از اتباع ایرانی در خارج از مهمترین اولویت‌های وزارت امور خارجه محسوب می‌شود و نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی کشورمان ماموریت دارند با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در مساعدت و رسیدگی به وضعیت اتباع ایرانی، خصوصا زندانیان در خارج از کشور اهتمام ویژه داشته باشند. این مهم در شرایط کنونی که ویروس کرونا سراسر جهان را در برگرفته، اهمیت افزونتری یافته است.

در همین چارچوب، اقدامات حمایتی از قبیل کسب اطلاع از سلامت اتباع ایرانی، امکان ملاقات حضوری، تامین اقلام شخصی مورد نیاز، اعطای مرخصی یا انتقال نامبردگان به کشور در دستور کار و رایزنی قرار داشته و دارد.

وزارت امور خارجه از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و بهره‌گیری از ظرفیت رایزنی‌های دیپلماتیک و بستر موجود در حوزه همکاری‌های قضایی میان دو کشور، در یک سال و نیم گذشته پیگیری‌های مستمر و مداومی را برای دست یابی به راهکار اجرایی مطلوب به منظور انتقال محکومان به حبس ایرانی به میهن اسلامی و گذراندن بقیه دوران محکومیت آنان در داخل کشور به عمل آورده است.

بر این اساس  طبق توافق با دولت گرجستان، ۱۰۱ زندانی ایرانی بعد از ظهر امروز - چهارشنبه - در فرودگاه ارومیه تحویل مقامات قضایی جمهوری اسلامی ایران خواهند شد.

دستگاه دیپلماسی ضمن ارج نهادن به اقدام مثبت دولت و مقامات قضایی گرجستان،  از قوه قضاییه، وزارت دادگستری، ستاد ملی کرونای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت هواپیمایی ماهان و همچنین استاندار آذربایجان غربی، سایر مقامات آن استان و نیروهای نظامی و انتظامی تامین کننده امنیت پرواز که زمینه لازم را برای اجرای این مهم فراهم کرده‌اند، قدردانی‌ کرد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

ظریف با کیکناولیدزه دیدار کرد

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز با ساشالوا کیکناولیدزه رئیس گروه دوستی پ...

سفارت ایران در گرجستان درباره کنسرت تتلو موضع گرفت

الفاظ رکیک تتلو در اولین کنسرتش در گرجستان واکنش های زیادی را به همراه داشت. سفارت ای...

هشدار به ایرانی‌های عازم گرجستان

سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای ایرانی هایی که ب...

ماجرای محدودیت برای ایرانیان درگرجستان چیست؟

معاون ایرانیان و امور مجلس وزیر امور خارجه می گوید دلیل محدودیت ایرانیان در گرجستان ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news