اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
06 اردیبهشت 1399 06 اردیبهشت 1399
10:35 10:35

نماینده مجلس یازدهم نیامده جنجالی شد! / شورای نگهبان ورود می‌کند

جعلی بودن مدارک تحصیلی سینا کمال‌خانی نماینده منتخب مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس یازدهم از دیروز سوژه رسانه‌ها شده و تایید صلاحیت این نامزد را در هاله‌ای از ابهام برده است.

شوک زودهنگام به مجلس یازدهم؛ مدرک تحصیلی یکی از نمایندگان جعلی است

به گزارش سلام نو، روز گذشته خبری به نقل از معاون سیاسی اجتماعی استانداری مرکزی مبنی بر جعلی بودن مدارک تحصیلی نماینده منتخب مردم تفرش در مجلس یازدهم در فضای مجازی منتشر شد، که این اخبار تایید صلاحیت این نامزد را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است.

بهروز اکرمی معاون سیاسی اجتماعی استاندار مرکزی روز گذشته در گفت‌وگو با برخی از رسانه‌ها اعلام کرده بود: بنده از صحت جعلی بودن مدرک هیچ اطلاعی نداشته، ولی شورای نگهبان کشور به نقصی در پرونده منتخب مردم شهرستان‌های آشتیان، فراهان و تفرش در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پی برده است.

وی همچنین اعلام کرده بود: منتظر بررسی و نظر نهایی شورای نگهبان و وزارت کشور نسبت به پرونده منتخب مردم شهرستان‌های آشتیان، فراهان و تفرش در یازدهمین مجلس شورای اسلامی هستیم که این کار زمان بر است و هر چه وزارت کشور و شورای نگهبان تصمیم بگیرند، بدان عمل خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی اعلام کرده بود: در صورت تایید شورای نگهبان و وزارت کشور مبنی بر جعلی بودن مدرک تحصیلی منتخب تفرش، آشتیان و فراهان،  امکان برگزاری دور دوم انتخابات در شهرستان‌های آشتیان، فراهان و تفرش وجود دارد ولی منوط به نظر نهایی شورای نگهبان و وزارت کشور مبنی بر برگزاری دور دوم انتخابات است و این انتخابات دور دوم در پایان شهریور پس از بازگشایی مجلس به دلیل شیوع بیماری کرونا برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام امیدرضا مبارک‌آبادی، رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی نیز اعلام کرده است: هفته گذشته از سوی امور دانش آموختگان وزارت علوم نامه‌ای به فرمانداری تفرش مبنی بر نامعتبر بودن مدرک منتخب مردم شهرستان‌های آشتیان، تفرش و فراهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی فکس شد که رو نوشت این نامه به دفتر آقای حسینی، نماینده مردم آشتیان، تفرش و فراهان ارسال شده است به همین خاطر با توجه به اینکه صحت انتخابات در استان مورد تایید قرار گرفته و مرجع رسیدگی به این موضوع شورای نگهبان کشور است، هیات نظارت استان متن نامه فوق را به شورای نگهبان کشور جهت بررسی و رسیدگی گزارش کرده و قرار است شورای نگهبان کشور نظر نهایی را طی هفته‌های آتی اعلام کند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان مرکزی تصریح کرد: تا تایید و نظر نهایی شورای نگهبان نمی‌توان بصورت قطعی نامعتبر بودن مدرک تحصیلی منتخب مردم شهرستان های آشتیان، تفرش و فراهان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را مطرح کرد، شورای نگهبان کشور قرار است مجدد مدرک تحصیلی، فرد مورد نظر به همراه نامه ارسالی که به ظاهر از سوی امور دانشجویی وزارت علوم به دفتر فرمانداری تفرش ارسال شده است، مورد بررسی قرار دهد.

سینما کمال‌خانی منتخب مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس یازدهم بود که حال باید منتظر اعلام نظر شورای نگهبان برای تایید یا رد وی بود.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

رأی نهایی شورای نگهبان درباره «سینا کمالخانی» مشخص شد

سخنگوی شورای نگهبان رای نهایی این شورا درباره راهیابی منتخب تفرش به مجلس یازدهم را اع...

سینا کمالخانی از مجلس یازدهم بازماند!

کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد سینا کمالخانی منتخب مردم تفرش از راهیابی به مجل...

جزئیاتی جدید از مدرک تحصیلی جعلی آقای نماینده!

سینا کمالخانی نماینده منتخب مردم تفرش در مجلس یازدهم به‌خاطر ارائه مدرک تحصیلی جعلی گ...

مدرک تحصیلی سینا کمالخانی برای مجلس یازدهم تایید نشد

سخنگوی شورای نگهبان درباره صحت مدرک تحصیلی منتخب حوزه تفرش در مجلس یازدهم گفت: وزارت ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news