اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 11 خرداد 1399
06 اردیبهشت 1399 06 اردیبهشت 1399
18:24 18:24

روحانی به انتقادات درباره وام یک میلیونی پاسخ داد

رییس جمهور در جلسه ای با فعالان بخش خصوصی گفت که اگر بخواهیم پول بیشتری بدهیم باید منتظر عواقب نقدینگی آن هم باشیم.

پاسخ صریح روحانی به انتقادات درباره وام یک میلیونی

به گزارش سلام نو، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در ادامه سنت هرساله در ماه رمضان، در نخستین روز این ماه مبارک نیز میزبان جمعی از فعالان بخش خصوصی اقتصاد بود. جلسه ای که با حضور کم شمارتری از میهمانان و با رعایت پروتکل های ضدکرونایی برگزار شد.

رئیس جمهور در این نشست گفت: در بسیاری از جاهای دنیا فقط یک مشکل کرونا وجود دارد اما یک مشکل اضافه‌تر مانند تحریم داریم.

اهم اظهارات رئیس جمهور را بخوانید؛

*آنچه در این آزمایش تاریخی که همه دولت‌ها با آن مواجه شده است که چگونه کشور را اداره کنند و چگونه سلامت مردم خود را حفظ کنند.

*مشکلات فراوانی روبروی ما قرار گرفته است. دولت ها در معرض آزمایش بزرگی قرار گرفتند که چگونه اقتصاد خود را حفظ کنند و در عین حال سلامت عمومی را نیز صیانت کنند.

*در کشوری که وقتی کسی مبتلا به کرونا می‌شود شبی هزار دلار هزینه درمانش می‌شود و برایش چهارهزار دلار شارژ می‌کنند با کشوری که در آن افراد مبتلا به رایگان مداوا می‌شوند بسیار فاصله وجود دارد. فشار زیادی در این زمینه بر دوش دولت قرار دارد.

*تجهیزات درمانی و پزشکی ما شرایطی است که بیمار پشت بیمارستان در انتظار نمی‌ماند، کاری که شرکت‌های دانش‌بنیان ما انجام دادند، قدم‌های بسیار خوبی بود. الان تقریباً نیاز ما در زمینه ونتیلاتور برطرف  و اینکه ما خودمان سی تی اسکن، مواد شوینده و ماسک ان ۹۵ را تولید کنیم کار بزرگی است.

*ویروس کرونا سبک زندگی را عوض کرده است.

*{با اشاره به تلاش بانک‌ها برای کمک به جامعه در شرایط شیوع کرونا}: ۲۴ هزار میلیارد تومان وام یک میلیون تومانی برای مردم در نظر گرفته شد. ممکن است بگویند که یک میلیون پول زیادی نیست اما باید بدانیم که خیلی‌ها به همین پول نیاز دارند.

*ما به اندازه ای که توانایی داشتیم پرداخت کردیم. البته مردم می‌گویند دولت بیشتر پرداخت کند، مگر پول ندارد؟ دولت می‌تواند بیشتر پول بدهد اما باید عواقب آن را هم دید. اگر پول بیشتری در اختیار مردم باشد آن وقت عواقب نقدینگی آن چیست؟

*بخشی از جامعه پزشکی در ابتدای شیوع کرونا با ایثار جان خود و خطر کردن به صحنه مبارزه با کرونا آمدند، کار بزرگی در این دو ماه از سوی جامعه پزشکی و همه نهادهای مسئول انجام شده است. از دولت خواسته شد که نیازمندیهای داخلی را تامین کنیم و این کار انجام شد و الان به وزارت صمت این اجازه داده شده که کارخانه‌هایی که تولید مازاد دارند آن را صادر کنند.

*خیلی مهم است که در طول دو ماه از شرایط نیازمندی به برخی محصولات پزشکی حالا به وضعیتی برسیم که برخی از کالاهای پزشکی را صادر کنیم. البته ما هنوز در برخی موارد نیازمند تأمین مایحتاج پزشکی هستیم اما می توانیم قدم به قدم جلو رویم و مشکلات خود را حل کنیم.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

دستور ویژه روحانی برای پیگیری لوایح امنیت زنان در جامعه

حسن روحانی در دستوری به لیعا جنیدی معاون حقوقی خود خواستار این شد مجموع لوایح «تأمین ...

تاکید روحانی بر حل بحران آتش سوزی جنگل‌ها

حسن روحانی در گفت و گوهای تلفنی جداگانه با وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رییس س...

اکنون شرایط سخت‌تری از اسفند و فروردین داریم/برای مدت طولانی باید سبک زندگی را تغییر داد

رئیس جمهور امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا گفت: مردم باید باور کنند که به زودی به ...

رفع تعلیق حساب کاربری مشاور روحانی در توئیتر

حساب کاربری حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری در توئیتر از حالت تعلیق خارج شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news