اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 09 خرداد 1399
06 اردیبهشت 1399 06 اردیبهشت 1399
20:32 20:32

خبر خوش معاون وزیر بهداشت در مورد درمان کرونا

معاون وزیر بهداشت ضمن اینکه تاکید که در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثری هستیم، گفت: امیدوار هستیم پس از اطمینان مطالعات، به زودی بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم.

در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتا مؤثر برای کرونا هستیم

به گزارش سلام نو، دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دکتر حسن ابوالقاسمی استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران درباره دستاوردها و روش نوین پلاسما درمانی در درمان کرونا توضیحاتی ارائه کردند.

رضا ملک زاده با بیان اینکه پژوهش‌های مفصلی در سطح جهان در رابطه با درمان ویروس کرونا در حال انجام است، گفت: در ایران نیز خوشبختانه جامعه محققین پزشکی نیز پاسخ محکمی به این اپیدمی داده‌اند و نزدیک به یک هزار طرح تحقیقاتی در زمینه‌های مختلف این بیماری در دست اجرا است.

وی گفت: بیش از ۷۰ مورد از این طرح‌ها، روش‌های مختلف درمانی و ترکیبات گوناگون دارویی برای معالجه کووید ۱۹ است که یکی از این روش‌ها پلاسما درمانی است.

امیدوار هستیم بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم

ملک زاده با تصریح اینکه در حال نزدیک شدن به یک روش درمان نسبتاً موثری برای کرونا هستیم، اظهار کرد: امیدوار هستیم پس از اطمینان مطالعات در چند روز آینده، بتوانیم داروی جدید را اعلام و تولید کنیم.

وی افزود: فاوی‌پیراویر تجربه موفقی نبوده و داروی ابولا خیلی موثرتر بوده است و اجازه بدهیم که مطالعات تکمیل شود بعد از آن اعلام می‌کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در خصوص پلاسما درمانی نیز توضیح داد و خاطرنشان کرد: ترجیح می‌دهیم ابتدا درمان‌های دارویی که ساده و موثر باشد روی بیماران انجام دهیم و در مواردی که داروها جواب نمی‌دهند، پلاسما درمانی نیز قطعاً کمک کننده خواهد بود.

وی گفت: در ایران تیم سازمان انتقال خون در مورد پلاسما درمانی اقدامات و تحقیقات خیلی خوبی انجام داده‌اند و امیدوار هستیم در آینده پلاسما درمانی یکی از روش‌های درمانی برای بیمارانی که به دارو جواب نمی‌دهند، باشد.

ملک زاده اضافه کرد: دارویی که مربوط به ابولا است تاکنون اثرات خوبی در درمان کرونا داشته است و این دارو هم در دنیا و هم در ایران جواب داده است اما همچنان باید مطالعاتی که به صورت خیلی دقیق انجام می‌شود، تکمیل شود تا بتوانیم درمان قطعی برای این بیماری معرفی کنیم.

/مهر

اخبار مرتبط

icon news

فراکسیون غذا و دارو مامور بررسی ابهامات داروی فاویپیراویر شد

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نامه ای رییس فراکسیون غذا و دارو را ...

داروی درمان کرونا چگونه رسانه ای شد؟

معاون درمان وزارت بهداشت درمورد مصاحبه یکی از متخصصین بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص ...

بهترین داروی کرونا در ایران تولید شد!

ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اعلام کرد موثرترین داروی درمان کرونا در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news