اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 13 خرداد 1399
08 اردیبهشت 1399 08 اردیبهشت 1399
10:20 10:20

سفارت ایران در روسیه: دانشجویان به خانه بازگردند

سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه در بیانیه‌ای از دانشجویان ایرانی در روسیه خواست تا به کشور بازگردند.

سفارت ایران بار دیگر از دانشجویان خواست به خانه برگردند

به گزارش سلام نو، سفارت جمهوری اسلامی ایران بار دیگر با انتشار اطلاعیه‌ای با توجه به وضعیت نامعلوم سال تحصیلی در روسیه و گسترش روزافزون ویروس کرونا در این کشور از دانشجویان ایرانی درخواست کرد به کشورمان بازگردند.

در اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران آمده است: در پی شیوع ویروس کرونا در روسیه و ابراز برخی نگرانی‌ها در خصوص احتمال شیوع این بیماری در خوابگاه‌های دانشجویی و پیرو اطلاعیه های قبلی به دانشجویان عزیز ایرانی توصیه میکنیم با ارجحیت نهادن به حفظ سلامتی خود، تا پایان اپیدمی و بهبود شرایط به میهن برگردند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: به همین منظور تاکنون تلاش شده است هر هفته یک پرواز و بعضا دو پرواز یکطرفه از مقصد مسکو به تهران برقرار باشد.

«با توجه به گسترش جهانی بیماری کووید ۱۹ و ناشناخته بودن بسیاری از ابعاد آن، پیش‌بینی در خصوص بهبود شرایط فعلی، میسر نیست. به همین دلیل بسیاری از کشورها از جمله روسیه برای مهار آن، علاوه بر اتخاذ شرایط فوق‌العاده، اقدام به بستن مرزهای خود کرده‌اند و بدیهی است هرگونه تصمیم گیری در خصوص زمان بازگشایی مرزهای این کشور برعهده مقامات آن است.

سفارت ایران تاکید کرده است که این اطلاعیه صرفا حاوی توصیه‌های عمومی برای حفظ سلامتی هم میهمان صادر شده است و مسئولیتی در قبال بازگشایی مرزهای ورودی و زمان بازگشت به روسیه بر عهده ایران نیست.

گفتنی است، ولانتینا ماتوینکو رئیس سنای روسیه به تازگی اعلام کرده که روس‌ها باید حداقل در سال ۲۰۲۰ میلادی فکر سفرخارجی را از سر بیرون کنند چرا که هم دیگر کشورها اجازه ورود نمی دهند و هم ناوگان حمل و نقل روسیه به زمانی برای ریکاوری خود آن هم پس از رفع محدودیت‌ها نیاز دارد.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه تا کمتر از یک هفته دیگر زمان قرنطینه یک ماهه در روسیه پایان می‌یابد از هم اکنون زمزمه هایی مبنی بر تمدید زمان قرنطینه خانگی در روسیه شنیده می شود و ولادیمیر پوتین قرار است امروز با مردم این کشور در خصوص تصمیمات جدید خود گفت وگو کند.

تاکنون تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه به نزدیک ۸۱ هزار نفر رسیده است و از این تعداد ۷۴۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند و بیش از نیمی از مبتلایان به کرونا در مسکو پایتخت روسیه شناسایی شده‌اند.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

بانک شهر بوئین زهرا پلمب شد

فرمانداری شهرستان بوئین زهرا اعلام کرد بانک شهر این شهرستان به دلیل عدم رعایت پروتکل‌...

روحانی: مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا محدودیت‌ها برنگردد

 حسن روحانی رئیس جمهوری گفت:از همه مردم کشور می‌خواهیم با دقت پروتکل‌های بهداشتی را د...

روحانی: باید به مسیر طبیعی زندگی برگردیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا بیان ک...

حساب کاربری سفارت ایران در روسیه فیلتر شد

در اقدامی عجیب، توئیتر حساب کاربری سفارت ایران در روسیه را مسدود کرده است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news