اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
08 اردیبهشت 1399 08 اردیبهشت 1399
17:56 17:56

مدرک تحصیلی سینا کمالخانی برای مجلس یازدهم تایید نشد

سخنگوی شورای نگهبان درباره صحت مدرک تحصیلی منتخب حوزه تفرش در مجلس یازدهم گفت: وزارت علوم مدرک تحصیلی «سینا کمالخانی» را تایید نکرد.

وزارت علوم مدرک تحصیلی منتخب تفرش در مجلس یازدهم را تایید نکرد

به گزارش سلام نو، «عباسعلی کدخدایی» روز دوشنبه در گفت و گویی درباره حواشی ایجاد شده بر سر مدرک تحصیلی «سینا کمالخانی» منتخب حوزه تفرش در مجلس یازدهم، گفت: گواهی تحصیلی وی در ابتدای امر مشکلی نداشت و چون هیچ اعتراض و مسئله‌ای هم نداشت در بررسی صلاحیت مورد تایید واقع شد.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: اما اخیرا با توجه به مباحث مطرح شده، موضوع را جویا شده و یک نامه از یک موسسه آموزشی غیردولتی و غیرانتفاعی در یکی از استان‌ها دریافت کردیم که در این نامه در تاریخ  ۹۹/۱/۱۸  برای وزارت علوم نوشته شده بود از این فرد با چنین مشخصاتی که مدعی شده در مقطع کارشناسی ارشد علوم اجتماعی در این موسسه تحصیل کرده، سوابقی وجود ندارد و در این موسسه تحصیل نکرده و مدرک فوق هم جعلی است.

کدخدایی ادامه داد: ما موضوع را از وزارت علوم به عنوان مرجع رسمی برای تایید مدارک جویا شدیم که وزارت علوم امروز برای ما نامه‌ای ارسال و اعلام کرد که مدرک تحصیلی منتخب تفرش در مقطع کارشناسی ارشد از آن موسسه بین‌المللی، فاقد مجوز از شورای گسترش آموزش عالی است و مورد تایید این دفتر نیست.

وی ادامه داد: با خود فرد -سینا کمالخانی- تماس گرفتیم، و خود وی هم پیگیر بود و مدعی بود که مدرکش معتبر است و مطالبی را به کارشناسان ما گفته بود.

سخنگوی شورای نگهبان عنوان کرد: درخواست کردیم که وی اگر اسناد دیگری دارند، ارائه کنند. طبیعتا ما باید موضوع را در شورای نگهبان مطرح کنیم که همین هفته در جلسه چهارشنبه  مطرح می‌کنیم و اگر اسناد و مدارکی همین‌ها باشد شورای نگهبان تصمیم خواهد گرفت و ما این تصمیم را به مردم اعلام خواهیم کرد./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

رئیس مجلس فردا انتخاب می‌شود

فردا هیات رئیسه دائمی مجلس یازدهم انتخاب خواهند شد. 

روحانی: با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری برای دهه‌ها به جای بگذاریم

حسن روحانی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم گفت: با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری...

دنبال حاشیه‌سازی نیستیم / دغدغه نمایندگان معیشت مردم و اشتغال است

حجت الاسلام سیدرضا تقوی رئیس سنی مجلس یازدهم گفت: شاخص ما نمایندگان مجلس یازدهم عمل ب...

قاب عکسی از مرحومه فاطمه رهبر درمراسم افتتاحیه مجلس یازدهم

فاطمه رهبر نماینده مجلسی که به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت در مراسم افتتاحیه مجلس یازد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news