اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
09 اردیبهشت 1399 09 اردیبهشت 1399
18:24 18:24

رونمایی از 15محصول فناورانه برای مقابله با کرونا

استاندار آذربایجان شرقی با رونمایی از 15 محصول فناورانه برای مقابله با ویروس کرونا بر تقویت توان داخلی برای رویارویی با بحران‌ها تاکید کرد.

۱۵ محصول فناورانه برای مقابله با بیماری کرونا در پارک علم و فناوری رونمایی شد

به گزارش سلام نو به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، دکتر محمدرضا پورمحمدی در آیین رونمایی از ۱۵ محصول فناورانه مقابله با بیماری کرونا در پارک علم و فناوری استان، با قدردانی از تلاش های انجام شده در استان برای حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان، گفت: فعالیت های چشمگیری توسط بیش از ۳۰۰ واحد فناورانه مستقر در پارک علم و فناوری در حال انجام است.

وی با اشاره به تلاش فناوران جوان استان برای ساخت محصولات کاربردی برای مقابله با کرونا، اظهار داشت: بیشتر این محصولات توسط فناوران و مخترعان جوان مستقر در پارک علم و فناوری، ساخته شده است.

پورمحمدی افزود: تا چند هفته قبل در زمینه دسترسی به دستگاه ونتیلاتور (تنفس مصنوعی) مشکل داشتیم که خوشبختانه یکی از محققان استان، اقدام به ساخت و بومی سازی این محصول بسیار مهم و حیاتی شده است.

استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مشکلات و فشارهای ناشی از تحریم های اقتصادی و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا، به رغم محدودیت هایی که به همراه داشته باعث تقویت توان داخلی و بروز استعدادهای بالقوه جوانان شده است.

وی به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده اماکن عمومی و ناوگان حمل و نقل نیز اشاره کرد و گفت: مدیریت استان حمایت خود را از محل اعتبارات استانی و ملی برای تامین هرچه بیشتر سلامت مردم با هدف توسعه و تولید محصولات فناورانه و دانش بنیان اعلام می کند.

استاندار آذربایجان شرقی در این آیین از تمامی محصولات فناورانه مستقر در پارک علم و فناوری استان، بازدید و از اپلیکیشن تگ یونیفای (سیستم آموزش واقعیت مجازی) رونمایی کرد.

سیستم ضدعفونی مکانیزه داخل کابین اتوبوس، دستگاه تنفس مصنوعی، دستگاه ضدعفونی کننده اشخاص، تولید محلول ضدعفونی بر پایه نانو، دستگاه ضدعفونی کننده فضاهای صنعتی و کارگاهی، لباس ایزوله ضدویروس و جاذب رطوبت هیدروژلی، ماسک هیتردار و تب سنج حرارتی غیرتماسی نیز توسط استاندار آذربایجان شرقی رونمایی شد./ خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

رئیس جمهور یک دستور کرونایی صادر کرد

 حسن روحانی رئیس جمهوری، دستوری به وزیر کشور برای تشدید مراقبت ها در استان‌های دارای ...

اماکن مقدسه از فردا باز می‌شوند/همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اماکن مقدسه از ...

وضعیت قرمز در چابهار

محمد مهران امینی‌فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اعلام کرد به دلیل افزایش آمار ...

روحانی : تولید ایران با هیچ ویروسی متوقف نمی شود+ فیلم

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: ویروس کرونا و ویروس آمریکایی نمی تواند تولید ما...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news