اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
09 اردیبهشت 1399 09 اردیبهشت 1399
22:57 22:57

تعداد بستریان کرونایی در مراکز درمانی تهران 5 درصد کاهش یافت

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: کاهش ۵ درصدی آمار بستری مبتلایان به کرونا در مراکز درمانی پایتخت 5 در صد کاهش یافت.

کاهش ٥درصدی آمار بستری مبتلایان کرونا در مراکز درمانی پایتخت

به گزارش سلام نو، دکتر علیرضا زالی در در یک برنامه تلویزیونی، از کاهش آمار در کلیه شاخص های مراجعه به مراکز درمانی، پذیرش، بستری عادی و ویژه بیماران مبتلا به کرونا، خبر داد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵ تا ۷ درصد کاهش در میزان بستری بیمارستان ها گزارش شده است. در مقابل تعداد بهبودیافتگان و ترخیص شدگان از مراکز درمانی پایتخت افزایش یافته است.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم مشارکت مردم برای حفظ این شرایط، عنوان کرد: از هموطنان به ویژه گروه های پرخطر از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری زمینه ای همچون دیابت، سرطان، مشکلات قلب و عروقی و تنفسی درخواست می کنم از ترددهای غیرضرور پرهیز کنند، چراکه همکاری شهروندان در کاهش آمار مبتلایان نقش به سزایی دارد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا ضمن تشکر از مردم به علت رعایت بهداشت حرفه ای، مشارکت در طرح غربالگری و همکاری با مراقبین سلامت که توسط سامانه ۴۰۳۰ با مردم در ارتباطند، افزود: در روزهای اخیر شاهد افزایش مراجعه مردم به سامانه سیب و دقت آن ها در پاسخدهی به همکاران ما که از طریق سامانه ۴۰۳۰ با شهروندان در ارتباطند، بوده ایم و امیدواریم این رشد همچنان ادامه داشته باشد.

به گفته دکتر زالی، ماسک های خانگی هم می توانند اثر حفاظتی مطلوبی را در پیشگیری از ابتلا به ویروس کووید-۱۹ داشته باشند. از همین رو از رسانه ها تقاضا دارم با همکاری کارشناسان این حوزه مردم را در خصوص نحوه تهیه و استفاده از ماسک های استاندارد خانگی آگاه کنند.

٦٧٠ بیمار کرونایی با حال عمومی خوب ترخیص شدند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود از کاهش ۵ درصدی بیماران بستری در بخشهای عادی و بستری خبر داد.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، وی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات اظهار امیدواری کر د که با توجه همشهریان به توصیه های موکد بهداشتی شاهد افزایش شاخص های بهبودی در سطح شهر تهران باشیم.

وی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته کلیه شاخصهای آماری نشان دهنده بهبودی است و ۶۷۰ نفر از بیماران با حال عمومی خوب ترخیص شدند که نشان دهنده تلاش شبانه روزی تیم پزشکی است و در این مجال از زحمات تمامی همکاران بهداشتی و درمانی تشکر ویژه دارم . زیرا ترخیص و بهبودی تمامی بیماران مرهون تلاش شبانه روزی همه این عزیزان در بخشهای بهداشتی و درمانی است .

دکتر زالی خاطرنشان کرد: در زمینه بیماران بستری در بخشهای عادی و بستری نیز با کاهش ۵ درصدی روبرو بودیم که همچون  سیر نزولی آمار در روزهای اخیر امروز نیز شاهد این کاهش بودیم و علاقمند به حفظ شرایط موجود و افزایش ثبات و پایداری شاخصهای مربوطه اعم از بهبودی و  کاهش ابتلا، کاهش مراجعه و کاهش بیماران نیازمند به بخشهای بستری هستیم.

وی افزود: مردم باید با افزایش ملاحظات بهداشتی و تلاش بیشتر از گذشته در زمینه رعایت دستورات بهداشتی و ملاحظات بهداشتی انشاءالله این امر محقق می شود.

دکتر زالی با توجه به این که شرایط در تهران درحال تغییر است تاکید کرد: افراد از حضور غیر ضروری در سطح شهر اجتناب کنند. به خصوص افراد مسن و بالای ۶۵ سال و دارای بیماری زمینه ای اعم از قلبی عروقی، تنفسی، دیابت و مصرف کنندگان داروهای استروئیدی یا تضعیف کننده های سیستم ایمنی،  بانوان باردار و اطفال کوچک از تردد غیرضروری در سطح شهر پرهیر کنند زیرا با حضور کمتر این افراد میزان مراجعان بیمارستانی ما کاهش خواهد یافت.

وی ضمن تشکر از تمامی شهروندان تهرانی بخاطر رعایت ملاحظات بهداشتی اکیدا توصیه کرد که به راهبرد در منزل ماندن وفادار باشند و جز در موارد بسیار ضروری معیشتی و یا اقتصادی از حضور غیر ضروری در شهر اجتناب کنند.


دکتر زالی در خاتمه سخنان خود به افرادی که از منزل خارج می شوند تاکید کرد: هنگام بازگشت به منزل با تعویض لباس در مدخل منزل و شستشوی دست و صورت و در صورت امکان استحمام، خطر ابتلای سایر اعضای خانواده را به حداقل برسانند.


/ ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news