اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 18 تیر 1399
10 اردیبهشت 1399 10 اردیبهشت 1399
12:05 12:05

نماینده ولی فقیه و سردار سلامی به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه پیام صادر کردند

پیام مشترکی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه  صادر شده است.

پیام مشترک نمیانده ولی فقیه و سردار سلامی به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه و سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه به مناسبت فرا رسیدن هفته عقیدتی سیاسی در سپاه، پیام مشترکی  صادر کردند.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«ما باید این نکته را در نظر بگیریم که هر کسی وارد سپاه شد، در زیر شعاع تربیت و اراده معنوی شما، روزبه‌روز کمالات معنوی‌اش بیشتر شود و پیشرفت کند. نباید هیچ افت روحی و معنوی در سپاه مشاهده شود.»  امام خامنه‌ای (مد ظلّه‌العالی)

هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج همزمان با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری (ره) را گرامی می‌داریم و در این فرصتِ مغتنم که با ماه مبارک رمضان مصادف شده است، از عناصر تأثیرگذار در تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی، اعم از استادان، مربیان و مدیران عقیدتی سیاسی، به ویژه ایثارگران و شهدای این عرصه، تجلیل و تقدیر کرده و توجه فرماندهان، مسئولان و دست‌اندرکاران این امر در سپاه را به اولویت‌های اساسی زیر جلب می‌نماییم:

اهمیت ساخت و تربیت سرمایه انسانی در سپاه پاسداران در دهه پنجم و گام دوم انقلاب اسلامی ایجاب می‌کند تمام اندیشه‌ها، تجربیات ارزشمند تعلیمی و تربیتی، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در فرماندهی و نمایندگی ولی فقیه در سپاه برای بازطراحی و تحول اثربخش نظام تعلیم و تربیت، متناسب با شرایط و اقتضائات کنونی، شناسایی و به‌کارگیری شود.

عمق‌بخشی به مبانی دینی، معارف اسلامی و انقلابی و تربیت معنوی فرماندهان و پاسداران ایثارگر، پرتلاش، رشید و شجاع سپاه به گونه‌ای هدف‌گذاری و اجرایی شود که در مقابله با جنگ نرم و سخت دشمنان و مخالفان این نظام دینی و انقلابی از آمادگی لازم برخوردار بوده، به گونه‌ای که به مدد این آمادگی معنوی بتوانند ضمن اثرگذاری بر محیط پیرامون خود، همواره در همه عرصه‌های دینی و انقلابی پیشرو و پیش‌برنده باشند.

معرفت‌افزایی باید مقدمه عمل جهادی و انقلابی شود تا کارآمدی پاسداران را در سپاه تقویت کند و این امر خطیر، با تقویت و ارتقای بصیرت دینی و حضور موثر در عرصه‌های عملیِ حفظ و حراست از انقلاب اسلامی و دستاورد‌های آن، برنامه‌ریزی و در قالب اجرای اثربخش برنامه صادقین محقق شود.

جذب و به کارگیری به همراه رشد و توان‌افزایی استادان و مربیان مُهَذّب و اثرگذار با بهره‌گیری از محتوای غنی اسلام ناب محمدی (صلی‌اللّه علیه‌ و‌ آله) و اندیشه‌ها و رهنمود‌های امامین انقلاب اسلامی و روش‌ها و شیوه‌های نوین و اثربخش تعلیمی و تربیتی در اولویت برنامه‌ها باشد.

الگوسازی مجاهدان فی سبیل‌الله و تربیت پاسدارانی با روحیه معنوی، انقلابی و جهادی، همانند شهدای دفاع مقدس، باقری‌ها، همت‌ها، خرازی‌ها و باکری‌ها و شهدای مدافع حرم، همچون حججی‌ها و شهید سلیمانی یکی از مهم‌ترین اهداف تعلیمی و تربیتی و آیینه تمام‌نمای شما تلاشگران این عرصه باشد و زمینه و گفتمان آن در تعامل اثربخش دو مجموعه فرماندهی و نمایندگی فراهم شود.

از خداوند متعال درخواست داریم ، در این مسیر، نصرت و یاری خود را به مانند همیشه بدرقه راه‌مان کرده و دعای خیر امام زمان (عج) و نائب برحق ایشان، امام خامنه‌ای(مد ظله العالی) را شامل حال همگان کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

icon news

سردار سلامی: ۱۰۰ شناور تندروی جدید به یگان دریایی ایران اضافه شد+ فیلم

سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران خبر از افزوده شدن ۱۰۰ شناور تندروی جدید به یگان...

سردار سلامی: با غیرت پاسداری در میدان مقابله با کرونا هستیم

سردار سلامی گفت: سپاه هم درگیر با کروناست هم کمک‌رسانی به سیل‌زدگان است و از رهبر انق...

سردار سلامی: آرایش جنگی سپاه برای مقابله با کرونا

سردار سلامی اعلام کرد: سپاه‌های استانی در کنار دانشگاه علوم پزشکی آرایش جنگی گرفته ان...

سخنان فرمانده کل سپاه پس از نماز جمعه +فیلم

فرمانده کل سپاه پس از نماز جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب گفت: راه عبور ما از فراز ار...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news