اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
11 اردیبهشت 1399 11 اردیبهشت 1399
12:06 12:06

روحانی: مردم ایران در مقابل توطئه‌های دشمن تسلیم نمی‌شوند/ سود خوبی از سهام عدالت به مردم می‌رسد

حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان امروز گفت: دشمنان باید بدانند مردم ایران در مقابل توطئه‌های آنها تسلیم نخواهند شد.

 دشمنان بدانند مردم ایران در مقابل توطئه‌های آنها تسلیم نمی‌شوند/ امیدواریم  تا عید فطر روحیه ما و شرایط کشور بهتر باشد

به گزارش سلام نو، حجت‌الاسلام حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی ضمن تشکر از کشاورزان باغداران و همه مردمی که برای مستغنی کردن کشور تلاش دارند، خطاب به استاندار ایلام گفت: مناطقی که اکنون شما از آنجا گزارش می‌دهید مناطق ایثار رزمندگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس بوده است و مردم دلاور این خطه همیشه پای کار انقلاب و مرزدار بسیار وفاداری برای ایران وجمهوری اسلامی بوده‌اند.

رئیس جمهور با اشاره به آمار بیکاری در استان ایلام گفت: بسیار خوشحال‌کننده است که میزان بیکاری از ۱۷.۶ به ۸.۳ درصد رسیده‌ و این افتخار بسیار خوب بزرگی برای مردم ایلام و مسئولان است.

وی با اشاره به ناقص بودن برخی از طرح‌ها به وزیر کشاورزی و نیرو دستور داد که طرح‌ها تا پایان امسال برای مردم آماده بهره‌برداری شوند.

وی افزود: من از مردم ایلام عذرخواهی می‌کنم که در طول دو ، سه ماه گذشته‌ای که بنا بود ما خدمت مردم شرفیاب شویم، در هر مقطعی به یک دلیلی به تأخیر افتاد و امروز هم به خاطر ویروس کرونا امیدواریم در فرصت‌های بعدی خدمت مردم عزیز از نزدیک‌ و در شرایط مناسب برسیم.

روحانی با بیان اینکه امسال برای ما سال بسیار مهمی است، خاطرنشان کرد: از یک طرف تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان را داریم و از یک سو درگیر ویروس کرونا هستیم، اما باید در عمل تولید کنیم. همانطور که رهبر انقلاب تاکید کردند باید اقدام ویژه‌ای در بخش تولید، کشاورزی، خدمات و صنعت انجام دهیم.

وی افزود: امیدواریم با کمک همه مردم، بخش خصوصی، نیروهای دولت، نیروهای مسلح و نیز همه کارگران، کشاورزان و مردمی که مرزداران و مرزبانان این کشور هستند دست به دست هم بدهیم و جهش تولید را عملی کنیم.

وی تصریح کرد: دشمنان بدانند که مردم بزرگ ایران در مقابل توطئه‌های آنها تسلیم نمی‌شوند.

روحانی در ادامه به روز کارگر اشاره کرد و گفت: خدمت مردم عزیز و بزرگوار کشور ایران عرض می‌کنم که امسال ولو اینکه شرایط‌مان به دلیل ویروس کرونا شرایط سختی است و بسیاری از رسته‌های کسب‌و‌کار را با مشکل مواجه کرده و‌ امروز احساس می‌کنم که عده‌ای از کارگران و فعالان اقتصادی در فشار و مضیقه هستند اما در عین حال در کنار همه این سختی‌ها قدم‌های بسیار خوبی امسال برداشته شد.

وی افزود: گزارش دیروز بانک مرکزی از وضع پس‌انداز مردم در بانک‌ها نشان داد که پس‌انداز مردم رشد داشته که این موضوع موجب نشاط برای همه ماست. در بورس ما شاهد یک تحول و رشد بی‌نظیری بودیم و دو میلیون نفری که در بورس فعال هستند از این تحول خوشحال هستند و سود فراوانی شامل حال آنها شده و ما هم از خوشحالی مردم در این سال سخت بسیار خرسندیم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: طرح‌های بسیار مهمی در هفته‌ها و ماه‌های پیش رو به بورس عرضه خواهد شد؛ مخصوصاً اینکه دیروز مقام معظم رهبری با آزادشدن سهام عدالت موافقت کردند که مردمی که دارای سهم یک میلیونی هستند، اگر امروز قصد فروش سهم‌شان را داشته باشند، رقم خوب و قابل ملاحظه‌ای در اختیارشان قرار می‌گیرد و آنهایی هم که قصد نگه‌داشتن سهامشان را دارند، سود خوبی شامل حالشان خواهد شد.

وی بیان کرد: در زمینه تامین مواد غذایی و‌ کالای اساسی به مردم تاکید می‌کنم ما امسال در برخی از کالاها تقریبا خودکفا هستیم که این افتخار برای دولت تدبیر و امید است که پنجمین سال است که ما در گندم خودکفا هستیم و این در تاریخ کشور ما کمتر سابقه داشته که پنج سال به طور مداوم در تولید گندم خودکفا باشیم.

وی اضافه کرد: ۲۴ سد در منطقه غرب کشور در دولت تدبیر و امید تکمیل و افتتاح شده است.

رئیس جمهور آمار مبتلایان و بستری در بیمارستان‌ها را نزولی دانست و گفت: وقتی با رهبران دنیا صحبت می‌کنم سوالشان این است که آیا ما تخت و پرستار به اندازه کافی داریم؟!

وی افزود: از یک طرف همه مردم، خودشان مراقبت می‌کنند و از طرف دیگر همسیستم درمانی ما به گونه‌ای باید آماده باشد که اگر یک مورد ابتلا به کرونا پیش آمد تخت، پرستاران و پزشکان آماده باشند.

روحانی با بیان اینکه ما این شرایط را فعلا در کشور داریم اما بر اساس آمار دیشب بخش اعظمی از بیمارستان‌هایی که به کرونا اختصاص دادیم خالی است، گفت: امیدواریم همه مردم بهبود پیدا کنند. شرایط ما بسیار سخت اما امید ما بسیار زیاد است و یکی از امیدهای ما این طرح‌هایی است که اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه افتتاح این هفته، سومین افتتاح هفتگی است، از ادامه‌دار بودن این افتتاح‌ها خبر داد و اظهار داشت: اعلام شد که یکی از طرح‌های افتتاح شده آب بیش از ۵ هزار ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است. این برای ما مهم است که بتوانیم اشتغال را برای مردم حفظ کنیم و نشاط و سلامت مردم حفظ شود. امیدواریم خداوند سال خوبی را برای ما مقدر کرده باشد و امیدواریم وقتی به عید فطر می‌رسیم روحیه ما و شرایط کشور بهتر باشد.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

توصیه روحانی به تمام بخش‌های دولتی برای تقویت بازار بورس+ فیلم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت به بازار بورس اشاره...

روحانی به قتل رومینای 14 ساله واکنش نشان داد

حسن روحانی در جلسه امروز هیأت دولت از خشونت خانگی در تالش ابراز تاسف کرده و دستور تسر...

روحانی: با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری برای دهه‌ها به جای بگذاریم

حسن روحانی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم گفت: با همکاری دولت و مجلس می‌توانیم یادگاری...

عکسی از رئیس‌جمهور بدون ماسک و دستکش در افتتاحیه مجلس یازدهم !

در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم که در حال برگزاریست حسن روحانی و علی لاریجانی در صحن مج...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news