اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
11 اردیبهشت 1399 11 اردیبهشت 1399
18:23 18:23

خودکفایی ایران در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر تا 2 سال آینده

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: تا دو سال آینده در انجام تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر از متخصصان روسی بی‌نیاز می‌شویم.

کمالوندی:تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی‌نیاز می‌شویم

به گزارش سلام نو، بهروز کمالوندی روز پنج شنبه در گفت وگویی افزود:  بخش عمده تعمیرات این نیروگاه توسط متخصصان ایرانی انجام می‌شود و شاید در دو سال آینده از متخصصان روسی در این زمینه بی نیاز شویم.

وی درمورد تعویض سوخت و تعمیرات سالانه این نیروگاه هم اظهارداشت: هر سال در دوره‌ای تعویض سوخت و تعمیرات سالیانه این نیروگاه انجام میشود که این ویژگی همه نیروگاه‌های اتمی است.

وی یادآور شد: در گذشته با توجه به درخواست وزارت نیرو برای این که کمبود برق وجود نداشته باشد، ما این اقدام را در فصلی انجام می‌دهیم که با سرما و گرمای شدید مواجه نباشیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی به شرایط کرونایی در کشور اشاره کرد و گفت: باتوجه به این شرایط این کار را در دو مقطع انجام می دهیم که هر دو در فصلی است که کمبود برق احساس نشود، نخست در اردیبهشت ماه که در حال حاضر در حال انجام است و دیگری در پاییز که تعدد افراد کمتری درگیر تعمیرات و غیره هستند.

کمالوندی در این گفت و گو از ورود محموله سوخت جدید به بوشهر با همکاری روس اتم در دو پرواز در هفته گذشته  خبر داد و تصریح کرد: این محموله ها حاوی ۳۸ تن سوخت با حدود ۴.۵ درصد است که انرژی معادل ۱۲ میلیون بشکه نفت می شود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: هر کدام از این هواپیماها سوخت انرژی معادل ۶ میلیون بشکه نفت به ایران آوردند که این‌ها در طول یک سال آینده برق مورد نیاز را به میزان یک هزار مگاوات تولید می‌کنند.

کمالوندی ادامه داد: تاکنون معادل حدود ۶۷ میلیون بشکه نفت در عملکرد نیروگاه بوشهر صرفه جویی شده و سالانه هفت میلیون تن آلاینده کمتر ایجاد می‌شود.

وی افزود: اگر همین میزان برق در نیروگاه‌های معمولی تولید شود باید حدود هفت میلیون تن آلاینده در فضا انتشار یابد که اهمیت کار این نیروگاه و پاکی و تمیزی انرژی است که از سوی نیروگاه اتمی بوشهر تولید می‌شود./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

کمالوندی علت کنار کشیدن روسیه از سایت فردو را اعلام کرد

 بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در سخنانی اظهار کرد تلقی ما این بود که روسیه...

نیروگاه بوشهر سالانه ۶۶۰ میلیون دلار صرفه جویی برای کشور دارد

صالحی رییس سازمان انرژی اتمی در مراسم بتن ریزی دومین راکتور هسته‌ای نیروگاه بوشهر با ...

فردا بازرسان آژانس به فردو می‌آیند

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اعلام اینکه فردا بازرسان به فردو می‌آیند گ...

آخرین خبر کمالوندی از فردو؛ شنبه به غنای ۴.۲ درصد می‌رسیم

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه صبح شنبه به سطح غنی سازی ۴ و نی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news