اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
13 اردیبهشت 1399 13 اردیبهشت 1399
15:36 15:36

دو برابری یارانه تخصیص‌یافته به احزاب

میرزایی‌نیکو دو برابری یارانه عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توانمندسازی احزاب از تخصیص‌ دوبرابری یارانه به احزاب خبر داده است.

یارانه تخصیص‌یافته برای احزاب دو برابر می‌شود

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی با تاکید بر تخصیص یارانه از سوی دولت برای توانمندسازی احزاب، از دو برابر شدن یارانه امسال احزاب خبر داد.

به گزارش خانه ملت، «قاسم میرزایی‌نیکو» روز شنبه درباره پرداخت یارانه از سوی دولت به احزاب رسمی، اظهار داشت: یارانه احزاب در بودجه سال ۹۹ دیده شده و دو برابر مبلغی که سال گذشته به این موضوع اختصاص یافته، تصویب شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سال گذشته حدود ۷ میلیارد تومان یارانه احزاب در نظر گرفته شده بود و در سال جاری مقرر شده تا مبلغ ۱۵ میلیارد تومان را به صورت یارانه به احزاب پرداخت کنند.

میرزایی‌نیکو با بیان اینکه به همه احزاب ملی و استانی این یارانه پرداخت می‌شود، افزود: یارانه منجر به دولتی شدن احزاب نمی‌شود بلکه پرداخت این مبلغ برای توانمند شدن احزاب است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در انتخابات‌های اخیر احزاب با وجود دریافت یارانه نتوانستند اثرگذار باشند، خاطرنشان کرد: مسیر انتخابات به گونه‌ای پیش رفت که احزاب نتوانستند نقش خود را ایفا کنند، همچنین یارانه‌ای که پرداخت شد نیز بسیار کم بود و نتوانست اثرات لازم را بگذارد.

عضو کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با اشاره به اینکه احزاب بر اساس قانون جدید اقدام به تشکیل کنگره می‌کنند، گفت: اخیرا ۹ حزب نیز توانسته‌اند کنگره خود را برگزار کنند که این موضوع به رسمیت یافتن احزاب کمک می‌کند.

میرزایی‌نیکو بیان کرد: احزابی که یارانه گرفته‌اند حدود ۱۲۰ حزب بوده‌اند، البته باید توجه داشت که مبلغ کمی پرداخت و این احزاب اکنون فعال هستند.

حمیدملانوری دبیر کمیسیون ماده ۱۰ قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی روز چهارشنبه از  صدور مجوز برای ۱۱۸ حزب خبر داد و گفت:  گستره فعالیت ۸۷ حزب در سطح ملی و ۳۱ حزب دیگر در گستره استانی فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

icon news

میرزایی‌نیکو: شخصا مسئول پیگیری پرونده هستم

قاسم میرزایی‌نیکو اظهار کرد: از آنجا که بنده عضو کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی ن...

یارانه احزاب در سال 97 چقدر بود؟

دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب اضافه کرد: با توجه به کاهش تعداد احزاب، یارانه مورد تقاضا ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news