اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
15 اردیبهشت 1399 15 اردیبهشت 1399
13:27 13:27

دولت هیچ گونه دخالتی در مجلس ندارد!

علی ربیعی در نشست خبری با اهالی رسانه اعلام کرد دولت هیچ گونه دخالتی در مجلس نداشته و ندارد.

ربیعی: دولت هیچ گونه دخالتی در مجلس نداشته و ندارد/آمریکا با واقعیات کنار بیاید

به گزارش سلام نو، سخنگوی دولت در پاسخ به سئوال خبرنگاری در ارتباط با تصمیم دولت ایران در زمان تحریم مجدد تسلیحاتی، گفت: درباره نحوه واکنش و گزینه‌های مختلفی که در اختیار داریم با توجه به روندهایی که داریم تصمیم می‌گیریم. تصمیمی درباره خروج ایران از برجام در راستای تمدید مجدد تحریم های تسلیحاتی نداریم.

علی ربیعی در نشست خبری این هفته خود با اهالی رسانه،‌ با تسلیت وفات حضرت خدیجه (س)، گفت: امیدوارم همه از برکات ماه مبارک رمضان بهره مند شویم.

وی اظهار کرد: همه ما مطلع هستیم که وضعیت مزدبگیران، سخت شده است. جامعه کارگری با وجود همه سختی ها مسئولانه ایستاده است. خوشحال هستیم که اعلام کنیم غربالگری خوبی صورت گرفت و تولید ما در جریان است.

سخنگوی دولت بیان کرد: اتفاق عظیمی هم در حوزه آموزش افتاده است که متاسفانه کمتر دیده شد. طرح شاد با تمام سختی‌ها و اشکالاتی که به طور طبیعی در ابتدای کار دارد، طرح بسیار خوبی است.

ربیعی در بخشی از این نشست اعلام کرد: امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا، ۳۲ شهر را سفید اعلام کردیم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری در ارتباط با تصمیم دولت ایران در زمان تحریم مجدد تسلیحاتی، گفت: درباره نحوه واکنش و گزینه‌های مختلفی که در اختیار داریم با توجه به روندهایی که داریم تصمیم می‌گیریم. تصمیمی درباره خروج ایران از برجام در راستای تمدید مجدد تحریم های تسلیحاتی نداریم. قطعا نقض برجام توسط شورای امنیت غیرقابل تحمل است؛ در اولین پیامد جهانی خود این موضوع شورای امنیت را پیش مردم کوچک می کند. جمهوری اسلامی ایران در رفع نیازهای خود بی‌نیاز است.

ربیعی خاطرنشان کرد: حساسیت دولت آن است که مجلسی دقیق و بانشاط و همراه با مردم شکل بگیرد. انتخاب رئیس، هیات رئیسه و ... به خود مجلس مربوط است. من تاکید می کنم دولت هیچ گونه دخالتی در مجلس نداشته و ندارد و بنا بر همکاری در بالاترین سطح با مجلس آینده است. هر ترکیبی که مجلس انتخاب کند برای ما محترم است. هر خبری درباره دخالت معاون رئیس جمهور در تشکیل ترکیب مجلس را رد می کنیم. معاون پارلمانی رئیس جمهور هم از چنین شایعه‌ای بی اطلاع بودند. اساسا در سایر قوا نفی و اثباتا دخالتی نداریم. دولت عمیقا به حقوق و کار سایر قوا احترام می گذارد.

وی در ادامه گفت: با توجه به تحارب شخصی خودم بگویم وقتی جریان اسلامی که اساسش ملت دولت بود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت از همان روز ایالت متحده آمریکا این دموکراسی و اسلام را خطر دید. از هر راهی برای هدف قرار دادن جمهوری اسلامی استفاده کرد.

ربیعی با اشاره به تحولات اسلامی در منطقه و مقابله‌های آمریکایی‌ها با اسلام در منطقه مثل حمایت و ایجاد گروه‌های تروریستی مثل القاعده گفت: مردم آمریکا بدانند چه ۱۱ سپتامبر و چه امروز داعش، چیزی جز اثر برنامه ریزی های ناقص سیستم های امنیتی آمریکا نیست. این یک بازی است و حتما در این بازی به ضرر خود عمل می شود. جریان منطقه به نفع آنچه که آمریکا به دنبالش هست، نیست. توصیه می‌کنیم به این دست و پا زدن در این باتلاق ها خاتمه دهند و با واقعیات کنار بیایند. ایران بزرگ‌ترین کشور در حفظ ثبات منطقه است و چیزی به جز صلح و امنیت را در منطقه دنبال نکردیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

لاریجانی: تصمیمات اصلی کشور باید در مجلس گرفته شود

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیمات اصلی کشور باید در مجلس شور...

مجلس به عنوان نهادی نظارتی به مسئله خودرو ورود کرده است

سید ابوالفضل موسوی بیوکی، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت مجلس تا جایی ...

ربیعی : وارد فاز مهار کرونا شده‌ایم / مناطق سفید به ۲۸۰ شهر رسید

علی ربیعی، سخنگوی دولت گفت: از مراحل مدیریت و کنترل  کروناویروس عبور کرده‌ایم و وارد ...

تعیین مجازات همکاری با رژیم صهیونیستی

نمایندگان مجلس هرگونه همکاری اطلاعاتی یا جاسوسی به نفع رژیم صهیونیستی را در حکم محارب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news