اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
16 اردیبهشت 1399 16 اردیبهشت 1399
10:00 10:00

وقوع جنگ نظامی میان چین و آمریکا بخاطر کرونا

رویترز در گزارشی اعلام کرد رئیس‌جمهور چین نسبت به  تشدید احساسات ضدچینی در سراسر جهان هشدار داده و اعلام کرده این روند رابطه پکن-واشنگتن را وارد فاز نظلمی کند.

رویترز مدعی وقوع جنگ نظامی میان چین و آمریکا شد

به گزارش سلام نو، یک رسانه غربی مدعی است وزارت اطلاعات ملی چین در گزارشی از احتمال درگیری نظامی با آمریکا در پی تشدید احساسات ضدچینی در پی شیوع ویروس کرونا خبر داده است.

رویترز مدعی وجود سندی شد که طی آن وزارت امنیت ملی چین خطاب به شی جینپینگ رئیس‌جمهور این کشور، درباره تشدید احساسات ضدچینی در سراسر جهان از بابت شیوع ویروس کرونا هشدار داده و حتی پیش‌بینی کرده است که تداوم این روند می‌تواند رابطه پکن-واشنگتن را متاثر کرده و به تقابل نظامی میان آنها منجر شود.

ظاهراً این گزارش اوایل ماه میلادی گذشته (آوریل)، به سران چین ازجمله شخص رئیس‌جمهور ارائه و اینگونه نتیجه‌گیری شده است که احساسات ضدچینی در بالاترین سطح خود از زمان وقوع حادثه میدان «تیان آن من» در سال ۱۹۸۹ است.

به ادعای افراد آگاه به این گزارش امنیتی، در بدترین سناریوی موجود، باید انتظار وقوع درگیری نظامی میان ۲ قدرت جهانی را نیز داشت.

البته این سند به رویت رویترز نرسیده و این خبرگزاری تنها بر حسب شنیده‌ها، از وجود گزارش ارائه شده از سوی نهاد امنیتی چین مطلع است.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که از بابت عدم پاسخ‌گویی به موقع به بحران کرونا، تحت فشار است؛  در راستای دور کردن اذهان عمومی از ضعف مدیریتی خود که می‌تواند اثرات به شدت منفی بر کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ بگذارد؛ چند ماهی است که می‌کوشد چین را از بابت همه‌گیری کووید ۱۹ مقصر جلوه دهد تا آنجا که نه تنها با استفاده از عبارت جعلی «ویروس ووهان» این کشور را منشاء شیوع بیماری معرفی می‌کند بلکه مدعی است قصد پکن از همه این اقدامات، دخالت در روند انتخاباتی آمریکا به نفع «جو بایدن» رقیب دموکرات است.

همه‌گیری کرونا از اواخر دسامبر ۲۰۱۹، از شهر ووهان چین آغاز شد و آمریکا مدعی است منشاء پیدایش آن، آزمایشگاهی در همین شهر بوده است حال آنکه پکن با رد چنین اتهامی، فرضیه ورود ویروس به ووهان از طریق نیروهای آمریکایی که برای شرکت در بازی‌های نظامی به این شهر آمده بودند را مطرح می‌کند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

رئیس جمهور یک دستور کرونایی صادر کرد

 حسن روحانی رئیس جمهوری، دستوری به وزیر کشور برای تشدید مراقبت ها در استان‌های دارای ...

واکنش وزیر کشور به تحریم شدنش

عبدالرضا رحمانی فضلی، در اولین واکنش وزیر کشور به تحریم شدنش از سوی آمریکا گفت: آمریک...

ترامپ به‌دنبال آزمایش هسته‌ای است!

واشنگتن پُست در گزارشی اعلام کرد نهادهای امنیت ملی آمریکا در حال رایزنی برای انجام او...

اماکن مقدسه از فردا باز می‌شوند/همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اماکن مقدسه از ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news