اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

یک‌شنبه
یک‌شنبه 03 شهریور 1398
27 دی 1397 27 دی 1397
21:07 21:07

ادعای رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ درباره ضربه ایران به برجام

رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ اتهامات عجیبی را درباره برجام و ایران مطرح کرد و فعالیت‌های جاسوسی ایران را برای برجام مضر دانست.
فعالیت‎های جاسوسی ایران به برجام لطمه می‎زند!

به گزارش سلام نو، «ولفگانگ ایشینگر» دیپلمات آلمانی و رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ با تکرار ادعای جاسوسی ایران از ارتش این کشور، مدعی شد: تداوم چنین اقداماتی به تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام لطمه می‌زند.

با این حال، ایشینگر به اتحادیه اروپا نیز درباره هرگونه همراهی با واشنگتن مبنی بر خروج از برجام، هشدار داد.

وی گفت: اینکه گمان کنیم حتی در صورت وجود توافقی رسمی، ایران و دیگر کشورها فعالیت‌های جاسوسی خود را مهار خواهند کرد؛ یک توهم است.

با این حال وی مدعی شد: اما ایران باید آنقدر هوشمند باشد که بداند چنین اقداماتی به منزله زمین زدن خودش است چراکه به این ترتیب، خوش‌بینی سیاسی که پیرامون حفظ برجام وجود دارد؛ صدمه خواهد دید.

گفتنی است «اشپیگل» روز دوشنبه در گزارشی مدعی شد که یکی از مترجمان ارتش آلمان که اصالتی افغانستانی دارد به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده است .

اشپیگل همچنین مدعی شد: جاسوس وزارت اطلاعات ایران در ارتش آلمان کە سال‌ها اطلاعات حساس این نهاد نظامی را بە جمهوری اسلامی می‌داد، توسط ادارە جنایی آلمان دستگیر شده است .

در همین رابطه دادستانی کل آلمان اعلام کرد: «عبدالحمید» ۵۰ سالە کە اصلیت افغانستانی دارد و به عنوان مترجم و مشاور ارتش آلمان در امور افغانستان همکاری می‌کردە اکنون بە جاسوسی برای وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران متهم شدە است .

این فرد به اطلاعاتی حساس درباره مأموریت آلمان در افغانستان و احتمالاً درباره حوزه‌های دیگری که برای نهادهای امنیتی آلمان ارزش اطلاعاتی دارد، دسترسی داشته است .

مهر/

اخبار مرتبط

icon news

غیر محتمل نبودن برگشت آمریکا به میز مذاکره

طبق اعلام وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه‌ای، امکان بازگشت ایالات متحده به میز مذاک...

دست پر مکرون در جی 7

وزیر خارجه کشورمان روز گذشته با رئیس جمهور و وزیر خارجه فرانسه دیدار کرد، این دیدار د...

حمایت مجدد نروژ از برجام

آنیکن هوئیت فلدت، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و دفاعی پارلمان نروژ پس از دیدار با محمد ج...

ادعای مضحک ترامپ؛ ایران و چین به دنبال توافق با آمریکا

ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر طی اظهارات بی موردی گفت که ایران به دلیل فشار تحریم‌...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news