اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
17 اردیبهشت 1399 17 اردیبهشت 1399
09:06 09:06

وضعیت قم هنوز قرمز است

بهرام سرمست استاندار قم اعلام کرد: همه دستگاه‌های اجرایی قم در مقابله با کرونا که یک بحران ملی و فراملی است وارد عمل شوند.

آسیب‌های بحران کرونا در قم بررسی شود/ وضعیت قم قرمز است

به گزارش سلام نو ، بهرام سرمست بعد از ظهر سه‌شنبه در سی و ششمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به عملیات بحران استان قم که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد بیان کرد: همه مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با مسئولیت اجتماعی با هم‌دلی و هم‌بستگی آسیب‌های بحران کرونا را بررسی و برآورد کنند.

وی افزود: در ارتباط با کمک و حمایت دولت در مقام مشورت و پیشنهاد با توجه به سهم استان باید همه دستگاه‌ها پیشنهاداتی داشته باشند تا در قالب یک الگوی استانی مطرح شود؛ در بحث حمایت‌های دولتی با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم دولت بخش اندکی در مقابل ظرفیت‌های خود می‌تواند تسهیلات و یا حمایت‌هایی را داشته باشد.

مدیریت مطلوب کرونا در شرایط بد اقتصادی و تحریم

استاندار قم با اشاره به چالش‌هایی که کشورهای قدرتمند دنیا در مواجه با کرونا داشتند، عنوان کرد: کشورهایی که مدعی قدرت‌های دنیا هستند در قبال کرونا قد خم کرده و با مشکلات بسیاری روبرو بودند و سو مدیریت این کشورها در مقابله با کرونا را از رسانه‌های خود این کشورها می‌شنویم ولی در کشور ما به‌رغم تحریم و مشکلات اقتصادی بحران خوب مدیریت شد.

وی بیان کرد: حتی با وجود مشکلات و کمبودها اتباع خارجی مانند سایر اقشار کشور از خدمات درمانی مشابه بهره‌مند شدند در حالی که سالمندان در کشورهای غربی از حداقل امکانات بهداشتی و درمانی برخوردار بودند ولی در ایران همه خدمات درمانی عادلانه به همه اقشار تعلق گرفت.

هدف‌گذاری در زمینه آسیب‌شناسی بحران کرونا

سرمست در بخش دیگری از سخنان خود با هدف‌گذاری مشخص در زمینه بررسی آسیب‌های کرونا به ویژه برای اقشار و خانواده‌هایی که در این روزها آسیب دیده‌اند، گفت: باید این کمک‌ها هماهنگ باشد و آسیب‌ها با هدف‌گذاری مناسبی شناسایی و بعد بررسی شود و خانواده‌هایی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند در اولویت کمک خیرین قرار بگیرند.

وی تأکید کرد: نباید این توهم در جامعه ایجاد شود که دولت در همه بخش‌های مختلف می‌تواند تسهیلات و حمایت ویژه‌ای داشته باشد؛ دولت در شرایط کنونی بسته به توان و ظرفیت خود می‌تواند وارد کار شود؛ ستادهای مردمی، خیرین همه پای کار هستند و با طرح مواسات مومنانه می‌توان بخش از آسیب‌های افراد متضرر را جبران کرد.

وضعیت قم هنوز سفید نیست

استاندار قم با اشاره به وضعیت استان قم در زمینه شیوع بیماری کرونا بیان کرد: استان قم هنوز در وضعیت قرمز قرار دارد و سفید نیست و به این معنی نیست که وضعیت ما به شرایط اوایل شروع بحران برگشته بلکه با توجه به آمار بیماری هنوز در شرایط خوبی قرار نگرفته است.

وی افزود: نماز جماعت مساجد به دلیل پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت مردم تعطیل شده است ولی این به این معنی نیست که مساجد بسته شده است بلکه نماز جماعت برگزار نمی‌شود ولی فعالیت‌های جهادی و کارهای خیرخواهانه و مواسات مومنانه با اولویت مساجد اکنون در حال انجام است.

به گفته سرمست، همه برای بازگشایی حرم و اماکن مقدس دلتنگ هستیم ولی شرایطی داریم که باید همچنان بسته بمانند و مردم با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برای رسیدن به این شرایط همکاری کنند.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

رئیس جمهور یک دستور کرونایی صادر کرد

 حسن روحانی رئیس جمهوری، دستوری به وزیر کشور برای تشدید مراقبت ها در استان‌های دارای ...

اماکن مقدسه از فردا باز می‌شوند/همه کارمندان ۱۰ خردادماه سرکار خود حاضر می‌شوند

حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اماکن مقدسه از ...

وضعیت قرمز در چابهار

محمد مهران امینی‌فرد، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اعلام کرد به دلیل افزایش آمار ...

خوشحالی از رفتن علی ‌لاریجانی! + عکس

  تعدادی از مردم شهر قم با شیوه‌ای خاص از پایان کار علی لاریجانی در مجلس ابراز خوشحال...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news