اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
17 اردیبهشت 1399 17 اردیبهشت 1399
14:32 14:32

سفیر ایران با معاون اول رئیس‌جمهور برزیل دیدار کرد

حسین قریبی، سفیر ایران در برازیلیا با هامیلتون موران معاون اول رئیس جمهور برزیل دیدار کرد.

دیدار و رایزنی سفیر ایران با معاون اول رئیس‌جمهور برزیل

به گزارش سلام نو، در این دیدار، سفیر کشورمان ضمن تاکید بر جایگاه بالای برزیل برای ایران به عنوان یک قدرت نوظهور اقتصادی و عضو مهم گروه بریکس، بر لزوم حفظ و ارتقای روابط اقتصادی و سیاسی میان دو کشور تاکید کرد.

قریبی با اشاره به مکمل بودن اقتصادهای ایران و برزیل و لزوم استفاده از این امتیاز برای بازسازی اقتصادی دو کشور بعد از گذر از بحران کرونا، خواستار تدوین چارچوبی بلند مدت برای روابط اقتصادی بر پایه نهادینه ساختن، متنوع سازی و متوازن سازی مراودات تجاری دوجانبه شد.

هامیلتون موران، معاون اول رئیس جمهور برزیل نیز در این دیدار ضمن تایید نگاه عملگرایانه و بلند مدت طرف ایرانی به روابط اقتصادی دو کشور، با اشاره به اینکه از نظر وی، در جهان پسا کرونا، تغییرات ژئوپولیتیکی قابل توجهی در عرصه بین المللی رخ خواهد داد، از لزوم آماده شدن کشورها برای مواجهه با این تغییرات سخن گفت.

معاون اول رئیس جمهور برزیل همچنین، ضمن تاکید بر جایگاه مهم ایران در جهان امروز، ایران را به عنوان کشوری دارای یکی از غنی ترین فرهنگ های باستانی جهان توصیف کرد.

بر اساس این گزارش ژنرال موران که دارای بالاترین درجه نظامی در برزیل است، به مدت ۳۶ سال در ارتش برزیل خدمت کرده و از دی ماه ۱۳۹۷ به سمت معاون اول رئیس جمهور منصوب شده و مهمترین شخصیت سیاسی برزیل بعد از رئیس جمهور« ژائیر بولسونارو» است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نپیوستن به FATF دستاوردی ندارد

مشاور و دستیار وزیر امورخارجه می گوید نپیوستن به  FATF  دستاوردی برای ایران ندارو تنه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news