اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
22 اردیبهشت 1399 22 اردیبهشت 1399
11:40 11:40

پروازهای هما به اروپا آغاز شد

طی اطلاعیه‌ای هواپیمایی هما اعلام کرد پروازهای برنامه‌ای‌اش به فرودگاه آمستردام در هلند  از سر گرفته می‌شود.

به گزارش سلام نو، اسفند ماه سال گذشته بود که همه گیری ویروس کرونا در جهان، عامل اصلی محدودیت های پروازی ایران ایر به کشورهای اروپایی شد؛ از آن روز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در تلاش برای کسب مجوز تنها توانست پروازهایی به ایتالیا، اسپانیا و اتریش داشته باشد، امروز اما خبر داد که یک مقصد اروپایی جدید برای پرواز به اروپا را دریافت کرده است.

روابط عمومی “هما”، درباره جزییات این پرواز نوشت: پرواز به هلند با کسب مجوز از وزارت بهداشت و سازمان هواپیمایی کشوری و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی، روزهای پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) به مقصد فرودگاه آمستردام انجام می شود.

براساس مجوز صادر شده، شهروندان کشور هلند، دارندگان کارت اقامت، ویزای بلند مدت و افرادی که ویزای (MVV)تایپ D دارند، شهروندان اتحادیه اروپا، انگلیس و سوئیس، دپیلمات‌ها، اعضای سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های بشر دوستانه و پرسنل نظامی، دیپلمات‌هایی که از وزارت امور خارجه ایران نامه‌ای مبنی بر آغاز فعالیت در کشور هلند داشته باشند، کادر بهداشت و درمان، پرسنل بخش حمل ونقل کالا و کارگران مرزی، می توانند به هلند مسافرت کنند.

همچنین افرادی که به دلایل غیرمترقبه خانوادگی نیاز به سفر داشته باشند و بتوانند مستندات دلایل خود را ارائه کنند، افرادی که به دلایل فوریتی یا مسائل بشر دوستانه نیاز به سفر داشته باشند و بتوانند مستندات مربوطه را ارائه کنند؛مسافران تراتزیت که دارای بلیت تایید شده باشند در همان روز در مسیر دوم می‌توانند به هلند مسافرت کنند.

پروازهای برنامه‌ای “هما ” در ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه روزهای پنج‌شنبه هر هفته از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام و در ساعت ۱۲ به وقت محلی وارد فرودگاه آمستردام می‌شود.

روابط عمومی هما توضیخ داد:این پرواز، همان روز در ساعت ۱۴ به وقت محلی فرودگاه آمستردام را ترک و در ساعت ۲۱ و ۵۵ دقیقه وارد فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) می‌شود.

هموطنان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۴۶۶۲۱۸۸۸ تماس گرفته و جهت تهیه بلیت به دفاتر “هما” در تهران و آمستردام مراجعه کنند.

/فرارو

اخبار مرتبط

icon news

دانشجویان ایرانی با «هما» از ایتالیا باز می‌گردند

وزارت بهداشت، مجوز انجام دو پرواز ویژه هما را برای بازگرداندن هموطنان و دانشجویان ایر...

تاریخ پرواز ویژه آمستردام _ تهران اعلام شد

اطلاعیه ای درخصوص پرواز ویژه از مقصد آمستردام به تهران در ۴ اردیبهشت برای بازگرداندن ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news