اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
23 اردیبهشت 1399 23 اردیبهشت 1399
14:10 14:10

ارائه لایحه تحریم‌های جدید علیه روسیه در مجلس نمایندگان آمریکا

الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد لایحه‌ای را برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه به مجلس ارائه داده است.

قانونگذاران آمریکایی لایحه تحریم‌های جدید علیه روسیه را ارائه کردند

به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا یک لایحه برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه بابت "نقض حقوق بشر" ارائه کرده است.

در این لایحه از مسکو خواسته شده تا به سرعت تمامی زندانیان سیاسی را آزاد کند؛ همچنین زندانی شدن مخالفان سیاسی در روسیه را به شدت محکوم کرده و به دولت واشنگتن تاکید کرده تا مقام‌های روسی را که به نظر می‌رسد مسئول این نقض‌های حقوق بشری هستند، تحریم کند.

الیوت انگل، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه یک مستبد خشن و بی‌رحم است که سابقه ساکت کردن آزادی‌های مدنی شامل آزادی رسانه‌ها، آزادی بیان، مخالفان سیاسی و دموکراسی را در پرونده خود دارد. برای این کار هم فقط نیاز داریم تا به کشته شدن بی‌رحمانه بوریس نمتسوف، منتقد پوتین نگاه کنیم که نمونه‌ای از سرکوب بی‌رحمانه افرادی است که علیه رئیس جمهوری روسیه حرف می‌زنند.

نمتسوف، منتقد پوتین حین عبور از یک پل در مسکو به سال ۲۰۱۵ به ضرب گلوله کشته شد. فرد یا افرادی که این قتل را انجام داده بودند، هرگز شناسایی نشدند.

مایکل مک‌کال، یکی از اعضای عالی رتبه این کمیته نیز گفت: چیزی که پوتین بیش از هرچیزی از آن می‌ترسد،‌ حقیقت است. اگر پوتین به توانایی خود در کشورداری اطمینان واقعی داشته باشد، باید به ترغیب رسانه مستقل بپردازد، راهپیمایی‌های عمومی را مورد استقبال قرار دهد و خواستار برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه باشد. اما متاسفانه، رژیم او مشغول پوشاندن و مخفی کردن بسیاری از ناکامی‌ها و شکست‌هاست.

اخبار مرتبط

icon news

موسوی: ایرانیان در گسستن زنجیرهای وابستگی، پهلوان شده‌اند

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در توییتی به مناسبت سال‌روز آزادسازی خرمشهر نو...

روحانی: نمی‌گذاریم مستبدین کاخ سفید لبخند بزنند

 حسن روحانی اظهار کرد: نمی‌گذاریم لبخندی روی صورت مستبدین کاخ سفید بنشیند و کاری می‌ک...

تحریم‌های جدید آمریکا نشانه ناکارآمدی تحریم قبلی است

عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه  در واکنش به تحریم های جدید آمریکا گفت: افزودن نام...

انهدام سامانه پدافند هوایی روسیه در لیبی

نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی لیبی گزارش دادند سامانه پدافندهوایی پانتسیر روسیه در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news