اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
23 اردیبهشت 1399 23 اردیبهشت 1399
21:40 21:40

۴ گروه کارشناسی علت سانحه شناور کنارک را بررسی می کنند

فرمانده کل ارتش اعلام کرد که چهار گروه کارشناسی علت سانحه شناور کنارک را ببرسی می کنند.

۴ گروه کارشناسی در حال بررسی علت سانحه شناور کنارک هستند

به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش  عصر امروز سه شنبه در حاشیه مراسم استقبال از پیکر شهدای حادثه شناور کنارک، که در پایگاه یکم شکاری شهید لشکری مهرآباد برگزار شد و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هرکسی که لباس سربازی برتن می کند به دنبال شهادت است.

وی ادامه داد: بعضی مانند ما سی سال در کوه و دریا دنبال آن می گردند ‌و پیدا نمی کنند و بعضی راه صد ساله را یکشنبه می روند.

فرمانده کل ارتش درباره بررسی این حادثه گفت: از اولین لحظاتی که این اتفاق افتاد برای همه کارهایی که باید انجام می شد کارهای لازم انجام شد. در حال حاضر چهار گروه کارشناسی از ستاد کل ، وزارت دفاع، ارتش و نیروی دریایی در حال بررسی موضوع هستند. معمولا در این قبیل  حوادث کار خیلی پیچیده است و اینکه چه بخشی مربوط به فناوری و چه بخشی مربوط به نیروی انسانی است کار بسیار دقیقی را می طلبد.

امیر موسوی ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که انجام شد نجات باقی مانده خدمه بود که شناورهای نیروی دریایی به سرعت در منطقه حاضر شدند و توانستند ۱۶ نفر را نجات بدهند و یکی از این ۱۶ نفر هم به شهادت رسید و حال بقیه خوب است. بقیه که در محل سانحه بودند پس از اقداماتی که برای خروج آنها از شناور انجام شد به شهادت رسیده بودند.

وی تصریح کرد: در کنارک همه اقدامات برای انتقال آنها انجام شد و نیروی هوایی برای انتقال آنها و خانواده هایشان به هرجا که لازم بوده با تمام توان اقدام کرده است.

فرمانده کل ارتش افزود: کارهای دیگری که باید انجام شود گرفتن آزمایش DNA است تا بخش هایی که مشخص نیست برای چه کسی است شناسایی شود پیش بینی های لازم با پزشکی قانونی انجام شده تا کار خود را انجام دهند.

سرلشکر موسوی اظهارداشت: تمام فرماندهان نظامی در استان‌هایی که شهدا به آنها تعلق دارند آماده استقبال از پیکر شهدا هستند. البته در این ایام باید تا آنجا که می توانیم رعایت دستور العمل های بهداشتی را بکنیم.

وی ادامه داد: یکسری امور حقوقی دیگر هم هست که باید در ارتش،  ستاد کل و بنیاد شهید انجام شود که تا کنون آنچه باید انجام می شده صورت گرفته و از این به بعد هم انجام می شود.

فرمانده کل ارتش گفت: از نکاتی که ماباید خدا را بابت آن شاکر باشیم این است که پیش از تشییع شهدای ارتش در کنارک جوانان به فرماندهان ما مراجعه می کردند و می گفتند ما آماده ایم جای این شهدا را پر کنیم و ادامه دهنده راه آنها باشیم و از مرزهای کشور دفاع کنیم و عزیزان ما در ارتش بر پیمان خونی که با ملت بسته اند تا آخر ایستاده اند.

وی افزود: پیکر همه شهدا پیدا شده است و کارهایی که الان در حال انجام است برای پیدا کردن علت حادثه است.

اخبار مرتبط

icon news

تصاویری از تشییع ۵ شهید ناوچه کنارک در بوشهر+فیلم

مراسم تشییع پنج شهید بوشهری ناوچه کنارک در بوشهر برگزار شد.

تشییع ۵ شهید ‌حادثه شناور کنارک به صورت خودرویی برگزار می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید ‌استان بوشهر از برگزاری مراسم تشییع ۵ شهید حادثه شناور کنارک به صور...

فرمانده پایگاه نیروی دریایی بوشهر با خانواده شهدای حادثه شناور کنارک دیدار کرد

ناخدا یکم جعفر تذکر فرمانده پایگاه نیروی دریایی بوشهر در جمع خانواده‌های شهدای حادثه ...

دریادار خانزادی با خانواده شهدای شناور کنارک دیدار کرد

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش با جمعی از خانواده شهدای حادثه نا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news