اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
24 اردیبهشت 1399 24 اردیبهشت 1399
17:34 17:34

آخرین خبرها از شیوع ویروس کرونا در خوزستان/ توقف روند افزایش فوتی ها

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا توضیح داد.

روند ثابت فوت ناشی از کرونا در خوزستان در روزهای اخیر

به گزارش سلام نو، ایسنا نوشت: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از روند ثابت فوت ناشی از کرونا در خوزستان در روزهای اخیر خبر داد و گفت: تلاش‌های متمرکز بیشتری برای بهبودی بیماران در حال انجام است.

دکتر علی احسان‌پور امروز ۲۴ اردیبهشت‌ماه با اعلام افتتاح آزمایشگاه تشخیصی شماره ۳ این دانشگاه در اهواز گفت: پس از افتتاح این آزمایشگاه در روز گذشته با تلاش شبانه‌روزی همکاران بهداشت و درمان، نتایج حجم قابل ملاحظه‌ای از  نمونه‌های جمع‌آوری شده از مراکز جامع سلامت در چند روز گذشته در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته مشخص شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: با راه‌اندازی این آزمایشگاه امیدوار هستیم در چند روز آینده بتوانیم نمونه‌های باقی مانده که هنوز آزمایش‌های تشخیصی بر روی آنان انجام نشده را به نتیجه برسانیم و مجددا شاهد پاسخ‌دهی در کمتر از ۲۴ ساعت باشیم.

وی گفت: با توجه به حجم نمونه‌های دریافتی از مراکز جامع سلامت و فعالیت همه آزمایشگاه‌های تشخیصی استان خوزستان، انتظار می‌رود در چند روز آینده شاهد ثبات در این روند فعلی باشیم.

احسان‌پور تصریح کرد: فوت ناشی از بیماری کرونا در خوزستان در روزهای اخیر  روند ثابتی داشته است و البته تلاش‌های متمرکز بیشتری برای بهبودی بیماران در حال انجام است.

وی گفت: کماکان از خوزستانی‌ها تقاضامندیم نهادهای اجرایی استان را در مدیریت این بیماری یاری کنند و دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از شرکت در مراسمات را به جد رعایت کنند. دانشگاه علوم پزشکی اهواز با تمام توان و ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی به مدیریت این بیماری می‌پردازد ولی همواره نیازمند حمایت‌های مردم و نهادها و ارگان‌های مختلف و اصحاب رسانه است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز افزود: در حال حاضر ۶۴۷ بیمار در مراکز درمانی استان خوزستان بستری هستند و خوشبختانه ۴۳۹۰ بیمار نیز از این بیماری بهبود یافته‌اند.

اخبار مرتبط

icon news

خوزستان همچنان در وضعیت قرمز کرونایی

نماینده وزیر بهداشت در خوزستان از آغاز موج جدیدی از ویروس کرونا در این استان خبر داد.

تعطیلی ۱۶ شهرستان خوزستان در هفته آینده

استانداری خوزستان از تعطیلی ۱۶ شهرستان خوزستان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هف...

افزایش آمار مبتلایان کرونا در خرمشهر به این دلایل رخ داد

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: با توجه به بافت خاص جمعیت شهر خرمشهر و بر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news