اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
25 اردیبهشت 1399 25 اردیبهشت 1399
21:48 21:48

دستورالعمل آمریکا برای اجرای سخت‌گیرانه‌تر تحریم‌ها علیه ایران

وزارت خارجه آمریکا دستورالعملی جدید برای جلوگیری از دور زدن تحریم‌های این کشور علیه ایران، سوریه و کره‌شمالی صادر کرد.

آمریکا درباره تحریم‌های ایران دستورالعمل منتشر کرد

به گزارش سلام نو، فارس نوشت: وزارت خارجه و خزانه‌داری آمریکا دستورالعملی را برای اجرای سخت‌گیرانه‌تر تحریم‌ها علیه ایران، سوریه و کره شمالی منتشر کردند.

وزارت امور خارجه آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌ها وزارت خزانه‌داری و گارد ساحلی این کشور امروز پنجشنبه دستورالعملی را با هدف اجرای سخت‌گیرانه‌تر تحریم‌ها علیه چند کشور از جمله ایران منتشر کردند.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفته هدف از صدور این دستورالعمل، کمک به صنعت دریانوردی و فعالان بخش انرژی و فلزات برای مقابله با «اقدامات فریبکارانه‌ای در کشتی‌رانی» است که برای دور زدن تحریم‌های اعمال‌شده علیه کشورها به خصوص ایران، کره شمالی و سوریه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

وزارت خارجه آمریکا همچنین هشدار داده «اقدامات فریبکارانه» تشریح‌شده در این گزارش ممکن است باعث ایجاد خطرات تحریم برای افراد و سازمان‌های دخیل در این صنایع شود.

در بخشی از متن بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: «این دفترچه راهنما، دستورالعمل‌های قبلی صادرشده توسط دولت آمریکا را به‌روزرسانی کرده و توسعه می‌دهد. هدف از آن، ارائه اطلاعات و ابزارهای لازم به فعالانی است که از صنایع دریانوردی برای تجارت استفاده می‌کنند تا بتوانند با روش‌های فعلی و جدید مورد استفاده برای گریز از تحریم‌ها در کشتی‌رانی و خدمات مرتبط مقابله کنند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «این دفترچه راهنما به تشریح روش‌های فریبکارانه‌ای است که کشورهایی مانند ایران، کره شمالی و سوریه از آنها استفاده می‌کنند.»

«دیوید پیمن»، معاون دستیار وزیر خارجه آمریکا گفته در این توصیه‌نامه به فعالان صنایع کشتی‌رانی هشدار داده از خاموش کردن ترانسپوندرها و ذخیره‌سازی نفت ایران اجتناب کنند.

یک فعال در صنایع دریانوردی در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز از مسائل مطرح‌شده در دستورالعمل جدید آمریکا ابراز نگرانی کرده است.

اخبار مرتبط

icon news

واکنش ایران به نامه تهدید آمیز ترامپ علیه سازمان بهداشت جهانی

سخنگوی وزارت خارجه به تهدید مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از سوی رئیس جمهور آمریکا واکنش...

ظریف: آمریکا حق دخالت در تجارت قانونی را ندارد

وزیر امورخارجه کشورمان به تهدیدهای پوشالی آمریکا درباره روابط ایران و ونزوئلا پاسخ دا...

ایران در لیست سیاه آمریکا قرار گرفت

وزارت خارجه آمریکا، ایران و چهار کشور دیگر را در لیست سیاه قرار داد.

سوئیس خواستار تمدید مرخصی استعلاجی یک آمریکایی در ایران شد

بنا بر اعلام وزیر امور خارجه آمریکا سوئیس از ایران درخواست کرده است تا مرخصی استعلاجی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news