اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 خرداد 1399
29 اردیبهشت 1399 29 اردیبهشت 1399
11:10 11:10

سفیر انگلیس در تهران درخواست نازنین زاغری را رد کرد

براساس گزارش گاردین، وزارت امورخارجه انگلیس درخواست نازنین زاغری برای دیدار با سفیر انگلیس در تهران را رد کرده است.

گاردین: لندن تقاضای زاغری برای دیدار با سفیر انگلیس در ایران را رد کرد

به گزارش سلام نو، به نقل از ایرنا، روزنامه گاردین یکشنبه شب نوشت: وزارت امورخارجه انگلیس با درخواست نازنین زاغری برای دیدار با سفیر انگلیس در تهران مخالفت کرده است.

به نوشته گاردین، زاغری خواستار دیدار با سفیر انگلیس در تهران قبل از بازگشت به زندان بود که وزارت امورخارجه انگلیس با این درخواست مخالفت کرده است.

درخواست زاغری توسط وکلای وی به "دومینیک راب" وزیر امورخارجه انگلیس ارسال شده بود.

محمود بهزادی‌راد وکیل مدافع زاغری دوم اردیبهشت اعلام کرد که مرخصی زاغری تبعه ایرانی - انگلیسی که پیشتر تا ۳۰ فروردین تمدید شده بود، برای مرتبه دوم تا پایان اردیبهشت تمدید شد.

بهزادی‌راد همچنین درباره نتیجه درخواست آزادی مشروط برای زاغری افزود: یکسال از پنج سال حبس موکل باقی مانده و مشمول آزادی مشروط می‌شود و این موضوع را از دادستانی درخواست کردیم اما هنوز پاسخی واصل نشده است.

زاغری تبعه ایرانی ــ انگلیسی است که ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۵ توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی (ره) دستگیر و به کرمان منتقل شد.

سپاه ثارالله کرمان ۲۶ خرداد سال ۹۵ در اطلاعیه‌ای از این دستگیری به عنوان «یکی از سرشبکه‌های اصلی وابسته به بیگانگان که مأموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام» انجام داده بود، یاد کرد و در این باره توضیح داد: «وی با عضویت در شرکت‌ها و موسسات بیگانه در طراحی و اجرای پروژه‌های رسانه‌ای و سایبری با موضوع براندازی نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی مشارکت داشته است. نامبرده یکی از سرشبکه‌های اصلی موسسات معاند بوده که تحت هدایت و حمایت سرویس‌های رسانه‌ای و جاسوسی دولت‌های بیگانه فعالیت‌های مجرمانه خود را طی سالیان گذشته انجام داده است.

پرونده زاغری برای ادامه رسیدگی به دادستانی تهران انتقال یافت و پس از انجام تحقیقات با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارسال شد و شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، زاغری را به پنج سال حبس محکوم کرد که این محکومیت در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

اخبار مرتبط

icon news

کرونا در انگلیس رکورد زد

طبق اعلام وزارت بهداشت انگلیس، تعداد کل فوتی‌ها بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور به ...

آزادی مشروط نازنین زاغری تایید می‌شود؟

 محمود بهزادی‌راد وکیل مدافع نازنین زاغری اعلام کرد: مرخصی زاغری تا ۳۰ فروردین تمدید ...

انگلیس از آمریکا خواست فورا تحریم‌های ایران را لغو کند

بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن  اعلام کرد: پارلمان انگلیس از دولت آمریکا تقاضا کرده که...

مرخصی دو هفته‌ای نازنین زاغری

نازنین زاغری زندانی ایرانی- بریتانیایی اخیرا به مرخصی دو هفته‌ای رفته است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news