اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
29 اردیبهشت 1399 29 اردیبهشت 1399
13:55 13:55

حریق گسترده یک کارخانه در قم

حمید کریمی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم، از حریق گستره در کارخانه تولید چسب در شهرک صنعتی شکوهیه خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با اشاره به حریق گسترده دریکی از کارخانه های تولید چسب شهرک صنعتی شکوهیه استان گفت: این حریق با حضور ۴۰ آتش نشانی و ۱۳ دستگاه عملیاتی دقایقی پیش اطفا شد.

کارخانه چسب قم در آتش سوخت

به گزارش رکنا، حمید کریمی روز یکشنبه درحاشیه عملیات اطفا حریق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به جزئیات این حادثه افزود: در ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز حریق در یکی از کارخانه های تولید چسب به مرکز آتش نشانی قم اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: به دلیل حجم آتش سوزی گزارش شده، بلافاصله ۸ دستگاه اطفا حریق عملیاتی و ۳ دستگاه آب پاش و ۲ دستگاه آب پاش شهرداری و همچنین یک دستگاه لودر به همراه ۴۰ آتش نشان به محل حادثه اعزام شد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی قم اظهار داشت: به دلیل وجود مواد اشتعال زا در این کارخانه، حریق با سرعت زیاد گسترش یافته و تلاش کارگران برای خاموش کردن این آتش سوزی به نتیجه ای نرسید و حریق به سرعت به سه سوله این کارخانه سرایت کرد.

آتش گسترده درکارخانه چسب قم مهار شد

کریمی با بیان اینکه خوشبختانه در این حادثه هیچ مصدوی در پی نداشت، گفت: با سرعت عمل آتش نشانان، حریق به سرعت کنترل و اجازه سرایت به چهارمین سوله داده‌نشد و هم اکنون حریق به طور کامل مهار و اطفا شده‌است.

وی اظهارداشت: کار لکه‌گیری شعله‌های برجای مانده و مستعد شعله‌ورسازی مجدد درحال انجام است که با اتمام این عملیات، امکان براورد خسارت های وارده به این واحد تولیدی فراهم می‌شود.

استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، سلفچگان، محمود آباد، چاپ و نشر، الغدیر نمونه کشوری، قنوات و تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که شهرک صنعتی شکوهیه در کیلومتر ۱۲ جاده قدیم قم – تهران قرار دارد.

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۶ واحد مربوط به صنایع کوچک، ۷۵ واحد مربوط به صنایع متوسط و ۶۳ واحد مربوط به صنایع بزرگ است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن به صورت مستقیم در واحدهای صنعتی استان فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

icon news

آتش سوزی گسترده یک کارخانه در سلماس

یکی از کارخانه های بزرگ تولید درب، در سلماس آتش گرفت و خسارت زیادی را به این کارخانه ...

کارگاه صنایع دستی در اصفهان آتش گرفت + عکس

 کارگاه صنایع دستی در شهر اصفهان دچار آتش سوزی شد.

سازمان انرژی اتمی: کلینیک سینا اطهر فاقد مواد پرتوزا بود

دفتر حفاظت در برابر اشعه مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور اعلام کرد که مرکز پزشکی سینا اط...

زوج جوانی که در کلینیک سینا اطهر با هم جان باختند+عکس

در جریان آتش سوزی و انفجار در کلینیک سینا اطهر واقع در شمال تهران در 10 تیر ماه زوج ک...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news