اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
29 اردیبهشت 1399 29 اردیبهشت 1399
17:19 17:19

جذابیت باغچه‌های زیبا و سرسبز در روزگار قرنطینه

حتی قبل از بروز بحران کروناویروس، علاقه‌مندی جدیدی به باغ‌های سبزیجات و باغ‌های پرگل ایجاد شده بود که حرکتی نو به سمت زیبایی‌شناسی سنتی باغبانی را رقم زده است. به عنوان مثال، چیزی به عنوان باغچه مادربزرگ وجود دارد. لئونارد پری استاد باغبانی در دانشگاه ورمونت گفت: "این گل‌های قدیمی و طبیعی که غنی از رنگ هستند، باید در محیط‌های زندگی معاصر نیز معرفی شوند."

پری گفت: "این باغ‌ها که اغلب به صورت تصادفی ظاهر می‌شوند و به طور تصادفی در حال رشد هستند، در واقع نقاشی‌هایی هستند که از ترکیب خارق العاده رنگ، اشکال، شکل و بافت گل‌ها حاصل می‌شوند." باغ مادربزرگ مانند باغچه‌هایی است که در خانه‌ها و ویلاهای آمریکایی و با استفاده از انواع سبزیجات و گل تکمیل شده‌اند."

پری معتقد است که ایجاد مجدد این باغ‌ها به معنای طراحی مناظر سرشار از گل و گیاهان بومی در مدت یکسال کار دشواری است و برای کاشت ترکیبات مناسب از گل‌های قدیمی و رشد این گیاهان به بررسی زیادی نیاز است؛ همچنین با وجود فراوانی گل و گیاهان قدیمی و بومی مدیریت باغ‌های قدیمی کار آسانی نیست و به مراقبت و نگهداری بیشتری نیاز دارند.

پری گفت: "با توجه به اینکه تنوع گل و گیاهان بیشتر شده و تنوع بیشتری برای انتخاب گل وجود دارد اما بیشتر باغبان‌ها در حال حاضر در تلاشنها باغبانان در تلاشند تا با پیوند گل و گیاهان نزدیک بهم ترکیب‌های جدید و متنوع‌تری رشد و پرورش دهند. همچنین با توجه به قرنطینه و تلاش دولت‌های برای تعیین قوانین مرتبط با فاصله اجتماعی افراد زیادی به دنبال اختصاص فرصت بیشتر به کارهای باغبانی و رسیدگی به گل و گیاهان هستند."

باغ‌های قدیمی با زیبایی شناسی آرام‌تر از پایان جنگ داخلی تا اوایل دهه 1920 میلادی به عنوان چشم اندازهای مشهور شناخته شدند. پری گفت: "آنها با باغ‌های خارج از کشور مانند باغ‌های انگلیسی تفاوت داشتند، زیرا اغلب آن‌ها کار یک نفر و معمولاً یک زن بود."

بسیاری از استانداردهای قدیمی مانند نخود شیرین، یاس بنفش و گل‌هایی که از کودکی بخاطر داریم در این باغ‌ها بکار رفته و برخلاف باغ‌های انگلیسی اغلب توسط گروهی از باغبانان مرد اداره می‌شوند و در واقع مدهای جدید گل و گیاهان به ترکیب گل و گیاهان کلاسیک رجوع کرده‌اند.

اخبار مرتبط

icon news

آب تخم مرغ آب پز برای گیاهان مفید است!

اگرهمیشه بلافاصله آبی که تخم مرغ ها را در آن می جوشانید، دور می ریزید، باید بدانید که...

راهنمای مراقبت از گیاه سیکلامن یا سیکلمه

 سیکلامن (Cyclamen) از گیاهان شگفت انگیز با شکوفه زمستانی است که محبوبیت زیادی دارد. ...

داستان آب دادن به گل پلاستیکی به مدت دو سال!

Caelie Wilkes  هر روز گل ساکولنت خود را سیراب می کرد، او وقتی فهمید که این گل واقعی ن...

اصول نگهداری گیاه کالانکوا در آپارتمان

گل های آپارتمانی کالانکووا با رنگ های متنوعی به رنگ صورتی ، قرمز ، زرد و سفید عرضه می...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news