اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
30 اردیبهشت 1399 30 اردیبهشت 1399
09:45 09:45

مدرنا واکسن کرونا را کشف کرد

بنابر اعلام شرکت «مدرنا» همه ۴۵ نفری که در آزمایش واکسن کرونا شرکت کردند پس از دریافت یکی از سه دوز واکسن، مقداری آنتی‌بادی در بدنشان تولید کردند.

دیجیاتو نوشت: رئیس مدرنا، «استیون هوگ» اعلام کرده که هدف این شرکت آمادگی برای عرضه واکسن در اوایل سال آینده میلادی است. به گفته هوگ، ۳۰ نفر از ۴۵ مشارکت‌کننده این پروژه که دو دوز از واکسن در سطح ۲۵ میکروگرم یا ۱۰۰ میکروگرم، سطح پایین و متوسط را دریافت کردند، در خون خود موفق به توسعه آنتی‌بادی شده‌اند که با ویروس مقابله می‌کند. هوگ اعلام کرده:

«زمانی که ما ۸ نفر را مشخص و اعلام کردیم که آیا این افراد می‌توانند ویروس تکثیر شده را در بدن خود خنثی کنند، مشخص شد که این افراد آنتی‌بادی‌هایی در بدن خود تولید کرده‌اند که واقعا می‌توانند ویروس را خنثی و از ایجاد عفونت جلوگیری کنند. ما از نتایج بدست آمده بسیار خوشحال هستیم چرا که آن‌ها نشان می‌دهند با این واکسن در مسیر درستی قرار داریم.»

به گفته هوگ، فاز دوم آزمایش دیتابیس ایمنی و سیستم ایمنی بدن را گسترش می‌دهد. در این فاز افراد بیشتری مشارکت خواهند داشت و این شرکت انتظار دارد که نزدیک به ۶۰۰ نفر واکسن کرونا را دریافت کنند. در این مرحله دوز مناسب و همچنین امنیت واکسن مورد بررسی قرار می‌گیرد. مدرنا انتظار دارد در تابستان سال جاری سراغ فاز سوم تست واکسن برود.

واکسن کرونا

ریاست مدرنا اعلام کرده:

«هدف ما این است که تا پایان سال جاری میلادی یا اوایل سال آینده بتوانیم واکسن را به صورت عمده عرضه کنیم. اگر ما و شرکت‌های دیگر داده‌هایی ایجاد کنیم که نشان‌دهنده فواید و بی‌خطر بودن واکسن باشد، در این صورت شرایطی ایجاد می‌شود که می‌توانیم واکسن را برای مناطق پرخطر ارسال کنیم. با این وجود باید رگولاتورها مانند FDA چنین موضوعی را تایید کنند.»

در حالی که مدرنا در فاز اول تست انسانی واکسن خود به نتایج رضایت‌بخشی دست پیدا کرده، هنوز یک قدم کوچک در این راه برداشته شده. به گفته بسیاری از متخصصان راه طولانی تا تولید واکسن ویروس کرونا باقی مانده است.

اخبار مرتبط

icon news

نتایج جدید از واکسن کرونا در شرکت داروسازی آمریکایی

شرکت داروسازی فایزر آمریکایی با همکاری شرکت آلمانی از نتایج امیدوارکننده‌ چهار واکسن ...

چین اجازه استفاده از واکسن کرونا را به ارتش داد

کمیسیون مرکزی نظامی چین اعلام کرد اجازه استفاده از یک نوع واکسن کرونا به نام کانسینو ...

موفقیت واکسن کرونای چینی در مرحله آزمایش بالینی

یک شرکت چینی اعلام کرد که نتایج اولیه آزمایش بالینی واکسن ویروس کرونا موفقیت آمیز بود...

روسیه : واکسن کرونا پاییز امسال به تولید انبوه می‌رسد

وزارت دفاع روسیه از موفقیت واکسن کرونا بر روی نخستین گروه داوطلبانی که دارو را تزریق ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news