اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
31 اردیبهشت 1399 31 اردیبهشت 1399
16:09 16:09

اجازه ندهید فرزندانتان در هوای گرم سرسره بازی کنند

رفتن فرزندان به زمین بازی سرگرم کننده و بی ضرر به نظر می رسد. كودكان می توانند بازی کنند و از کنار هم بودن لذت ببرند. زمین بازی به خصوص سرسره ها واقعاً خطرناک تر از آن هستند که فکر می کنید و می تواند صدمات جدی برای فرزندان شما ایجاد کنند.

سرسره

در هوای گرم، سرسره ها می توانند موجب صدمات جدی در کودکان شوند. این سرسره ها به حدی داغ می شوند که کودک در واقع با خستگی از سوختن بدن بازی خود را به پایان می رساند. سرسره پلاستیکی، می تواند پوست کودک را سوزانده و تاول های جدی ایجاد کند.

درجه حرارت سرسره ها در تابستان

این سرسره ها در تابستان به دمای 68 درجه سانتیگراد رسیده و پوست را تا 45 درجه سانتیگراد می سوزانند. گزارشاتی مبنی بر سوختگی کودکان در اثر بازی با این سرسره های داغ منتشر شده است. بنابر این خانواده ها باید هنگام بازی کودکانشان در هوای گرم مراقب باشند.

گرچه علائمی در اطراف زمین بازی وجود دارد که مردم را در مورد بازی با سطوح داغ هشدار می دهد، اما این به تنهایی کافی نیست زیرا به راحتی نادیده گرفته می شود. بنابراین بهتر است از روش های دیگری برای حفظ سلامتی کودکان در پارک ها استفاده شود.

سایبان

یکی از وسایلی که می توان برای ایمنی ببیشتر در فصل گرم در پارک ها استفاده کرد، سایبان است. امروزه انواع آن ها در سایز های مختلف در بازار وجود دارد. سایبانی که به خوبی نور و گرما را منعکس کند، برای این منظور مفید است.

محیط های سر پوشیده

بعضی پارک ها علاوه بر زمین بازی، محیط های سر پوشیده ای نیز برای بازی کودکان درشرایط آب وهوایی خاص تعبیه کرده اند. اگر زمین بازی یا پارک نزدیک محل سکونت شما از این نوع امکانات برخوردار نیست، بهتر است با صرف کمی وقت بیشتر به یکی از این زمین های بازی بروید یا در روزهای گرم درداخل خانه با کودک خود بازی کنید. مطمئنا این روش ایمن ترخواهد بود.

اخبار مرتبط

icon news

نحوه تعادل کار و فرزندپروری در هنگام شیوع ویروس کرونا

با وقوع بیماری کرونا ممکن است، نسبت به تغییرات ناگهانی که در برنامه کاری تان و همچنین...

والدینِ کودکان موفق این 5 کار را انجام می دهند

والدین با انجام برخی کارها می توانند فرزندانی شاد، سالم و موفق داشته باشند. آیا می خو...

نقاشی های کودکان چه مفهومی دارد؟

کودکان به دلیل آنکه دنیای پاک و ساده ای دارند می توانند در نقاشی‌های خود مفهوم هایی ر...

جلوگیری از دخالت دیگران در تربیت فرزندمان

مشارکت دیگران در آموزش کودکان یک شیوه رایج است. مادر و پدر، مادربزرگ، عمه، خاله شما م...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news