اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 07 خرداد 1399
31 اردیبهشت 1399 31 اردیبهشت 1399
19:01 19:01

ویروس کرونا و گذراندن تعطیلات در خانه

شیوع ویروس کرونا باعث شده است که روال عادی زندگی همه به هر طریقی مختل شود. اگر تعطیلات خوبی را برنامه ریزی کرده بودید، ممکن است در حال حاضر نا امید شوید. چون نمی توانید جایی بروید، می توانید به راحتی در خانه خود از اوقات فراغتی استثنایی لذت ببرید. با در نظر گرفتن قسمتی از حمام زمینه یک سونای گرم را فراهم کنید، خلاصه روش های خلاقانه مختلفی برای گذراندن اوقات وجود دارد.

تعطیلات کرونایی و حیاط خانه

در صورتی که به اکسیژن و هوای تازه نیاز دارید به حیاط خانه تان بروید و بساط غذا را همان جا برپا کنید. هیچ چیز نمی تواند جای یک شب خوابیدن را در زیرآسمان پهناور و پر از ستاره بگیرد.

اگر چادر دارید و فضای حیاط تان بزرگ است، روی چمن های حیاط چادر بزنید. اگر شانس داشته باشید و هوا هم خوب باشد، حتی می توانید چادر را بکشید و به خوابی عمیق بروید. پس از بیدار شدن می توانید آتش درست کنید و یک چای خوش عطر و لبدوز میل کنید.

تعطیلات کرونایی و غذاهای آراسته

اگر حیاط خانه تان برای روشن کردن آتش مناسب است، غذا های خود را روی آتش طبخ کنید تا مزه های شگفت انگیزی را تجربه کنید. باور کنید کباب های داغ این اردو را هرگز فراموش نخواهید کرد.

برای جلوه دادن بیشتر وعده های غذایی، از نقاشی های دیواری خود در ایوان یا گل های زیبای گلخانه تان استفاده کنید. به خاطر داشته باشید، نشستن در خارج از خانه می تواند هرگونه تجربه غذاخوری را به یک رویداد ارزشمند برای تعطیلات تبدیل کند.

اگر ایوان یا بالکن دارید، یک فضای ناهار خوری را در آنجا برپا کنید و از خوردن صبحانه، ناهار یا شام در هوای تازه لذت ببرید. پخش موزیک مورد علاقه تان خلق و خوی شما را بهتر می کند.

تعطیلات کرونایی و بازی های جذاب

شاید با وجود ویروس کرونا شما نتوانید به پارک و یا به باشگاه های ورزشی مورد علاقه تان بروید، اما با داشتن یک توپ می توانید در حیاط خانه تان بازی های چند نفره ای را انجام دهید. از جمله این بازی ها می توان به والیبال، وسط بازی، هفت سنگ و .... اشاره کرد.  این روش می تواند یک راه سرگرم کننده برای گذر زمان و انجام برخی ورزش ها باشد.

تعطیلات کرونایی و استخر

اگر هوا گرم است، جایی برای رفتن ندارید و حوصله تان سر رفته است، با پریدن به استخر حیاط خلوت خود را سرحال کنید. اگر استخر ندارید، می توانید یک استخر بادی را به صورت آنلاین سفارش داده و آن را در عرض چند دقیقه تنظیم کنید. تمام چیزی که شما نیاز دارید یک پمپ هوای برقی و شیلنگ آب است!

برای اینکه لذت بیشتری ببرید، می توانید با قراردان یک تور ساحلی وسط استخر با خانواده تان داخل استخر توپ بازی کنید.

تعطیلات کرونایی و پیاده روی

اگر احساس بی حوصلگی کرده اید و می خواهید از خانه بیرون بروید، یک مسیر پیاده روی خلوت را انتخاب کنید. سعی کنید در هنگام پیاده روی حداقل فاصله 1 متری را با دیگران رعایت کنید. به دلیل همه گیر شدن ویروس کرونا برخی از پارک ها و مسیرهای شلوغ بسته شده اند، ممکن است شما هنوز هم بتوانید مسیرهای باز و مسیرهای پیاده روی را در منطقه خود پیدا کنید. وقتی به خانه می روید، دستان خود را با آب و صابون حداقل به مدت 20 ثانیه بشوئید.

اخبار مرتبط

icon news

کرونا با چاق بودن افراد ارتباط دارد؟

اکثر افرادی که در اثر ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری می شوند، افراد بالای 65 ...

نحوه تعادل کار و فرزندپروری در هنگام شیوع ویروس کرونا

با وقوع بیماری کرونا ممکن است، نسبت به تغییرات ناگهانی که در برنامه کاری تان و همچنین...

تجربه هیجانات متناقض در عصر کرونا

در مورد تأثیر همه‌گیری کرونا بر احساسات منفی مانند افزایش اضطراب و تنهایی، مطالب زیاد...

رستورانی در آمستردام از گلخانه قرنطینه برای فاصله گذاری استفاده می کند

با وجود اینکه وضعیت رستوران ها، کافه ها و سایر خدمات پذیرایی هلندی از چگونگی تطبیق آن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news